Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem win xp se sám zahesloval

Dobrý den
Obracím se sem s prosbou o pomoc.
Mám noťásek HP compaq mini, nainstalovaný XPčka sp3 antivir avast. Dves při běžným používání se sám zavřel prohlížeč a zmizely všechny ikony z plochy. ve Startu byly jen ikony jako po nově nainstalovaným systému. Noťas nereagoval vůbec na nic. Po restartu a najetí se objeví přihlášení do administrátorského účtu a chce heslo. Noťas je cca před půl rokem nově nainstalovanej a žádný heslo se nikam nezadávalo.
Bratr se trošku v počítačích vyzná, našel si někde program který nainstaloval na flasku, po spuštění mu to mělo vypsat hesla která jsou použitá, ale nic to nenašlo. Měl by prosím někdo radu jak se přes to heslo dostat?
Díky za každou radu

nudzovi režim, prihlas sa ako admin ,ak nahodou bede chcet heslo tak nezadavaj NIČ len enter
až budeš v nom tak v nastaveniach zruš fajku pri použivani hesla
hadam som to popisal dobre už nejaky ten rok nemam xp

to jsem zkoušela, chce to heslo i do nouzáku, i když najede poslední známá funkční konfigurace, brácha zkoušel i příkazový řádek, nebo tak nějak se tomu říká a všude najede spouštěcí stránka kde vyžaduje heslo.

Otazka je dovod kvoli ktoremu sa chces cez heslo dostat. Ten Windows uz bude rozdrbany/pomazany/posahany apod, takze to tam rovno mozes nainstalit nanovo. Ak potrebujes zalohovat data tak nabootuj live linux napr. ubuntu a odzalohuj si data.

Heslo sa da samozrejme resetnut, ne vypisat. Tak bracha nech ho resetne a nesnazi sa nic vypisovat.

mám v něm spoustu fotek a nějaký dokumenty ke kterým bych se potřebovala dostat. Uvažovala sem, že ho rozdělám, vyndám disk a připojím do počítače. Jenže nevím jak se rozdělává. Brácha taky ne. Vím že disk je pod klávesnicí, ale nevím jak ho vykuchat.

tak všechny varianty vyzkoušeny a nic nezabralo. Podle videa výše jsem kuchnula disk, připojila na počítač. Disk byl rozdělenej. Na části kde je instalovaný systém mi to ukazuje složky prázdné, na části kde mám fotky atd věci jsou. Tak aspoň část věcí mám. Do noťasu jsem dala původní disk kterej tam kdysi byl, ale pro změnu mi hlásí NTLDR nenalezen. Takže zbývá najít instalační CD a udělat bootovací flashku a opravit systém.

Ještě mě napadá, nemáte někdo tušení kam si win ukládá hesla? že bych se k tomu zkusila dostat přez pc?

Jen dodám na noťasu byly XP profesional. Na počítači mám win7.

Každopádně díky všem co se mi snažili pomoct.

Už vše vyřešeno. děkuji všem za pomoc. Do noťasu se dostal vir, který poškodil systém natolik že se to projevovalo tak jak jsem psala v dotazu. takže vyřešeno naformátováním a instalací sedmiček.