Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem USB do auta - 1000mA -> Dostává baterka hodně zabrat ?

Ahoj. Přišel jsem levně k adaptéru z autozapalovače na USB. Na přístroji je napsaných 1000mA ale doma na nabiječce mám nabíjecí proud něco kolem 500mA. Jedná se o Lumii 520. Potřebuju ji nabíjet na motorce kvuli navigaci. Baterie má kapacotu 1450mAh.

Dostane nabíječka hodně do těla když její pomocí budu nabíjet svůj telefon ?

A jinak na večer dávám tel. přes noc na nabiječku. To ji asi také neprospívá viďte.

Dík Kubajs

Nabijacka zvladne 0-1000mA. Ked telefon zere 500mA, tak sa nabijacka raduje a vytesuje ze nemusi tak tazko makat jak v gulagu :)

Baterka ak myslis tu v telefone tak ta vobec netusi jaku mas nabijacku, nabijanie je riadene kontrolleriom v telefone. A mozes to mat pripojene aj celu noc, dokonca aj 10dni a noci alebo aj 100, a tej baterke to je uplne jedno

4Ah je dost, ak to je 12V baterka tak nabijanie 5V 500mA zere z 12V 250mA, to je 0,25A. Ked sa to nabija 2hodiny povedzme, tak to je 0,5Ah co zozere z baterky (ostane tam teda este 3,5Ah energie). Ked budes chvilu jazdit tak sa ta baterka zas dobije.

P.S. a po dokonceni nabijania to nemusis nutne hned odpajat, ono to po dokkonceni nabijania uz nezere skoro nic, aj ked je to zapojene.

Tady je to 50/50 s tím proudem, už jsem viděl dokonce adaptér kde nebyl DC-DC měnič, ale normální 7805 a vyzářit 7W v tak malém pouzdře je horor:D Ty novější jsou ale stavěny na dc-dc.

Linearne sa ani nerobia ptz to by sa prehrievalo a vypinalo. Na 7W (v skutocnosti 8-9W) by to potrebovalo chhladic aspon 10x10cm
(resp. je mozne ze nejaky cinan to vyrobil s linearnym, ale clovek rychle spozna ze sa to vypina po x minutach) P.S> DC menice dnes v cine stoja 1-2euro kompletne zostaveny, s linearnym to robit to by musel byt niekto bez mozgu :) Takze neni to 50:50 ale 1:99

Ano těch 50/50 jsem napsal špatně, co jsem viděl s tím lineárním je tak 5-6 let dozadu a taky že s tím byly problémy. Bylo to vyráběné sériově.