Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Operační systém Windows XP - 2x nainstalovaný

Dobrý večer,
prosím o pomoc. Stalo se mi něco s operačním systémem Windows XP, když jsem odtraňovala aktualizaci sevis pack 2 od Microsoftu. Neustále se restartoval a nenaběhla mi už nikdy přihlašovací obrazovka. Zkusila jsem jediné, co šlo - nainstalovat ještě jeden operační systém Windows XP - to se povedlo a vcelku vypadá i funkčně, ale mám tam teď dva - jeden, který se neustále restartuje a druhý funkční. Podle toho, co jsem kde četla, je to ve stejném oddíle, pevný disk nemám rozdělený, asi ve stejném svazku? Nevím, jak to dát do pořádku a jak se zbavit druhého operačního systému, který je nefunkční a zabírá místo. Navíc se bojím, aby v budoucnu nedělal nějakou neplechu. Nevíte, prosím, někdo kde a jak se ho zbavit?
Moc moc děkuji za jakoukoliv radu.
Jana S.

Ahoj moji milí rádcové,
tak jako první, co dělám na svém vymazaném, naformátovaném a konečně jen jednou nainstalovaném WXP je to, že jako první činnost navštěvuji tuto poradnu. Moc moc vám všem děkuji za rady a morální podporu. Já jsem to fakt zvládla! No nemůžu tomu pořád uvěřit. Teď je tak krásně čistý, nic v něm není a já můžu konečně s klidem začít od začátku. No prostě nádhera! Bez vás bych to nikdy nedokázala...
Takže tohle mám za sebou a teď už vím, kam se obrátit při dalších potížích - sem. Jsem tak ráda, že se mi do cesty na vyhledávači Seznam připletla vaše vynikající poradna! Prostě byla jsem fakt úplná lama, a vy všichni jste mi pomohli, abych zvládla alespoň tento drobný krůček k bližšímu poznání počítače. Jsem sice pořád lama, ale teď už šťastná:-). Opravdu nikdy na to nezapomenu!
Díky moc moc moc Jana S.

Ovladače desky, grafiky, zvukovky, Service Packu, aktualizace, antivir, firewall ( minimálně kontrola jestli je zapnutý aspoň ten Microsoftí), pak něco na zip a rar
( doporučuji 7zip ) něco na pdf ( doporučuji Foxit Reader nebo starší Acrobat Reader- od verze 6 jsou moc nafouklý). Pak bych udělal zálohu na DVD nějakým zálohovacím programem ( Acronis True Image) z toho je obnova rychlejší, než instalace.