Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s pc

Pěkný den. potřeboval bych poradit ohledně mého pc. fungoval v rámci možností dobře, pro zrychlení jsem koupil SSD disk, a když jsem ho zapojil společně se stávajícím diskem a mechanikou do základní desky, tak se mi pokaždé jedna s těch věcí neukázala. Vše mám propojený SATA kablema, bojím se že mužu mít špatnou desku, jelikož co jsem koukal na recenze o ní, výrobce uvádí chybu u SATA řadičů 3 Gb/s. Myslíte že to muže mít nasvědomí, nebo jen mojí chybou je něco špatně. Jelikož deska má 5 řadičů SATA, a to 2x 6 Gb/s a 3x 3 Gb/s. Snad se v tom mém příspěvku zatím vyznáte. Ty rychlejší řadiče mi jednou..zkoušel jsem prohazovat kabeli a vždy se to ukázalo, ale když jsem hodil nějaký komponent do pomalejšího řadiče, tak nic. Muže být přičina jinde, dík.
Mám: základní desku - Intel Buffalo Flat BLKDP67BA - Intel P67 http://www.czc.cz/intel-buffalo-flat-blkdp67ba-int el-p67/85359/produkt
disk 1T - Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-12-1tb_3/ 85801/produkt
SSD disk - Samsung SSD 840 EVO - 120GB http://www.czc.cz/samsung-ssd-840-evo-120gb-deskto p-kit/135182/produkt
mechanika - Sony Optiarc AD-7240S DVD-RAM

Děkuji že aspon jeden zkusil poradit. Já mám ale pocit že mám problém spíše s deskou,jelikož pokud zapojím jakýkoliv komponent do slotu číslo "3" tak se to chová jako že tam nic není. Musím vše mít ve slotu číslo "7". ( rozklikni odkaz s obrázkem, aby jsi pochopil Ty čísla, dík. 915522477 )

Jaký používáš OS?
Jak máš v BIOSu nastavenou položku "Chipset-SATA Mode"?
Měly by tam být 3 možnosti - "IDE", "RAID" a "AHCI".
Dále by tam měla být ještě položka "Discrete SATA" s volbami "Enable" a "Disable" a dále položka "Discrete SATA Mode" s volbami "IDE" a "RAID".

Tak jsem koukal do BIOSu a Chipset-SATA Mode: "IDE"
Pak už to co píšeš jsem nenašel, ani Discrate SATA, ani Discrate SATA Mode tam nemám. Mám tam ještě S.M.A.R.T: "Enable"
SATA Ports:"Enable"
Tak nevím zda to nějak pomuže.

A ten kabel mám, zkusím..ale budu to mít hodně na těsno... defakto se mi bude dotýkat grafiky...