Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s pc

Pěkný den. potřeboval bych poradit ohledně mého pc. fungoval v rámci možností dobře, pro zrychlení jsem koupil SSD disk, a když jsem ho zapojil společně se stávajícím diskem a mechanikou do základní desky, tak se mi pokaždé jedna s těch věcí neukázala. Vše mám propojený SATA kablema, bojím se že mužu mít špatnou desku, jelikož co jsem koukal na recenze o ní, výrobce uvádí chybu u SATA řadičů 3 Gb/s. Myslíte že to muže mít nasvědomí, nebo jen mojí chybou je něco špatně. Jelikož deska má 5 řadičů SATA, a to 2x 6 Gb/s a 3x 3 Gb/s. Snad se v tom mém příspěvku zatím vyznáte. Ty rychlejší řadiče mi jednou..zkoušel jsem prohazovat kabeli a vždy se to ukázalo, ale když jsem hodil nějaký komponent do pomalejšího řadiče, tak nic. Muže být přičina jinde, dík.
Mám: základní desku - Intel Buffalo Flat BLKDP67BA - Intel P67 http://www.czc.cz/intel-buffalo-flat-blkdp67ba-int el-p67/85359/produkt
disk 1T - Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-12-1tb_3/ 85801/produkt
SSD disk - Samsung SSD 840 EVO - 120GB http://www.czc.cz/samsung-ssd-840-evo-120gb-deskto p-kit/135182/produkt
mechanika - Sony Optiarc AD-7240S DVD-RAM

Ujisti se, že máš všechny drivery / popřípadě updatuj / na základní desku včetně biosu. Co se popisu týče nemůžu to určit na 100% ale zkusil bych SW od výrobce disku rsp : http://www.seagate.com/support/internal-hard-drive s/desktop-hard-drives/barracuda/ i já sem měl podobný problém a po nainstalování SW od výrobce disku se disk objevil a už jsem nikdy s ním neměl žádný problém.

Děkuji že aspon jeden zkusil poradit. Já mám ale pocit že mám problém spíše s deskou,jelikož pokud zapojím jakýkoliv komponent do slotu číslo "3" tak se to chová jako že tam nic není. Musím vše mít ve slotu číslo "7". ( rozklikni odkaz s obrázkem, aby jsi pochopil Ty čísla, dík. 915522477 )

No samozřejmě. Ta "trojka" je dedikovaný RAID řadič, potřebuje zřejmě ovladač (desky přímo od Intelu nepoužívám, jen hádám). Do červeného portu si to strčit nezkusil? BIOS (POST, jestli ta hrůza nějaký zobrazuje) na ta zařízení vidí?

Jaký používáš OS?
Jak máš v BIOSu nastavenou položku "Chipset-SATA Mode"?
Měly by tam být 3 možnosti - "IDE", "RAID" a "AHCI".
Dále by tam měla být ještě položka "Discrete SATA" s volbami "Enable" a "Disable" a dále položka "Discrete SATA Mode" s volbami "IDE" a "RAID".

Tak jsem koukal do BIOSu a Chipset-SATA Mode: "IDE"
Pak už to co píšeš jsem nenašel, ani Discrate SATA, ani Discrate SATA Mode tam nemám. Mám tam ještě S.M.A.R.T: "Enable"
SATA Ports:"Enable"
Tak nevím zda to nějak pomuže.

A ten kabel mám, zkusím..ale budu to mít hodně na těsno... defakto se mi bude dotýkat grafiky...