Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Doporučte grafickou kartu k sestavě

Zdravím. Mám PC sestavu z roku 2007 (čili žádná žhavá novinka):

MB: Gigabyte P35-DS3L (rev.1.0)
CPU: Intel Core 2 Duo E6750
RAM: Kingston HyperX Genesis 4GB (kit 2x 2GB) 1066MHz
2x Kingmax 1024MB 1066MHz
HDD: Samsung SpinPoint T166 3.5" 320GB HD321KJ
WD Black WD1002FAEX 3.5" 1TB
GRAFIKA: Gigabyte 8600GT 256MB DDR3 GV-NX86T256H
MONITOR: LG 22" L226WTQ-SF
ZDROJ: Seasonic S12II-430
OS: Win 7 Profesional 64-bit

Jde o to, že současnou grafiku potřebuju použít do jiného PC (pro tátu - jemu stačí) a vás bych chtěl poprosit o doporučení, jakou nejlepší grafikou tu současnou nahradit. Nepotřebuju super moderní dělo - stejně by to zbytek komponent (ani můj účet) nezvládnul. Potřebuju poradit co nejlepší má ještě smysl do takové sestavy dávat? Sice jsem si PC stavěl, ale v grafikách se moc neorientuju.
Ještě doplním, že jsem si PC stavěl na vizualizování ve 3DS Max, kterému už se ale teď věnuju docela málo, ale občas přece. A semtam si zahraju nějakou hru...

Děkuju předem za jakoukoliv podnětnou radu.

Jo stacit by to mohlo, zalezi kolik do toho chce vrazit. Muze taky zkusit nekde v bazaru (na aukru) najit Core2Quad a hodit si tam o neco silnejsi procesor, ikdyz je to otazka, deska od Gigabyte muze byt na konci sve zivotnosti. Je tezky mu v tom radit, muze stacit tebou doporucena karta, ale muze mu taky za 14 dni krapnout deska a pak bude litovat, ze uz nekoupil lepsi grafiku.

Je pravda, že i nad tím jsem přemýšlel - jestli nekoupit rovnou nějakou lepší a počítat s ní případně do novějšího PC. Momentálně bych to ale asi řešil za co nejmíň peněz - nedávno jsem byl asi půl roku bez práce, takže nemůžu moc rozhazovat.
Formuloval jsem otázku trochu nešťastně - spíš by mě asi zajímaly parametry než konkrétní karta a nákup bych pak řešil nějakou bazarovou cestou. Jak říkáte - PC už může být na konci životnosti.

Taky jsem v původním dotazu nezmínil jednu důležitou věc - potřebuju, aby karta byla co nejtišší. Ta aktuální má pasivní chladič, ale nevím jestli ty výkonnější se ještě dělají s pasivama. Navíc pak už se stejně asi zase musí přidat větráky do skříně, tak to vyjde asi na stejno jako když je větrák přímo na kartě.

Každopádně díky za rady.

Tohle je pasivně chlazené, ale já bych tedy radši větráček a HD7770
http://www.czc.cz/sapphire-r7-250-ultimate-1gb-gdd r5/144725/produkt?q-c-1-f_2027499=sDDR5&q-c-2-f_20 27481=sAMD&q-c-0-f_2027455=spasivn%C3%AD&q-categor y-id=9ht0msjf58gnva96n24a7t1057

Z bazarových bych kouknul kdyžtak po HD6770 nebo tak něčem (ale pozor! ať má GDDR5, jinak to bude pomalé).
Otázkou je, jestli se ten bazar vyplatí, já bych tedy byl mnohokrát opatrný (aby k té desce neodešla i tak grafika :D )

A co třeba tahle: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 7K0BX0001VK5 - stejné parametry, ale víc větráků --> lepší chlazení --> menší otáčky --> menší hluk? Nebo to tak neplatí?

A co radši NVidia nebo AMD?

Pak jsem se díval, že v podstatě se stejnýma parametrama a i skoro za stejnou cenu se dají sehnat od různých výrobců. Kterého vybrat? Liší se to vůbec nějak? Třeba spolehlivost?

S tím bazarem mám taky trochu obavy. Vím že se dá koupit dobře, ale riziko je větší. To si ještě promyslím.

Vybral bych si asi tu Gainward (první odkaz od sambilionka), ale momentálně není skladem v Bohemce, tak vezmu tu MSI (http://www.czc.cz/msi-n650-1gd5-ocv1/118744/produk t?q-c-1-f_2027494=d128.0&q-category-id=9ht0msjf58g nva96n24a7t1057&q-c-2-price=r1600-2600&q-c-0-f_202 7499=sDDR5).
Akorát bych se zeptal jestli je nějaký problém s touto:

http://interlink.tsbohemia.cz/msi-n650-2gd5-oc_d15 8256.html

Je v podstatě stejná jako doporučená akorát s 2GB pamětí a v Bohemce stojí v podstatě stejně jako ta doporučená 1GB v CZC. Bude to tedy lepší volba nebo je s ní nějaký známý problém? Trochu mě zaráží i to, že té 1GB mají na skladě 70ks a té 2GB jen 2ks?

Tak se logicky zamysli. Tišší bude pasivně chlazená bez větráčku nebo se dvěma větráčky?
Z výrobců vybrat: ASUS, MSI, Sapphire (možná ještě něco dalšího)
Určitě nevybrat: Gigabyte
Jestli nVidia nebo AMD je jedno, záleží na konkrétní kartě, dobré můžeš koupit oboje a špatné taky.

Právě jsem se logicky zamyslel. Teď jsem měl na GK pasiv a ne že by se přehřívala, ale teplo jí bylo, takže jsem nakonec radši dal větrák do bedny. Pak už je asi jedno jestli je větrák na bedně nebo na grafice. A přišlo mi, že dva větráky budou lépe chladit a tím se budou moci točit pomaleji a tím dělat menší hluk. Zase ale dva větráky = 2x více hluku, takže nevím jestli převáží to, že jsou dva a budou hlučnější nebo to, že se teoreticky můžou točit pomaleji a budou tišší?

Jinak děkuji za názor.

Tak já bych teda nečachroval, jestli tam je pasivní a větrák a funguje to, koupil bych to zase stejně.
Jinak ta HD7770 co jsem posílal na začátku, měl jsem jí půjčenou a ta, ani moje aktuální nijak moc nevětraly a rozhodně bylo vždycky víc slyšet zdroj a procesor, než grafiku. Přijde mi to tiché. Dva větráčky jsou dle mého názoru u normálních karet spíš na okrasu než praktické.