Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno UBNT Rocket M5 - lze dosáhnout symetrického TX/RX?

Když to trochu přiblížím - mám vysílač s 16dB sektorovkou a Rocket M5. K němu přikonektím Nanostation Loco M5. Jsou od sebe asi 200m. Přímá viditelnost, přesně nasměrováno. V hlavním menu Rocketu vidím, že komunikují na 130/130Mbps. Za vysílačem mám spuštěný FTP server a na druhém konci se na to FTP připojím. Pokud z FTP tahám, jede to nějakých 35Mbit, pokud na něj uploaduju, rychlost je poloviční. Pokud ty PC přinesu k sobě a spojím drátama přes switch nebo přímo, tak je rychlost stejná pro UP i DOWN. Nikde nic neomezuju, nikde není žádný router, na UBNT není zapnutý shaping, všechno je v bridge, mělo by se to chovat jako drát ale nechová. Zkoušel jsem nastavit ručně frekvence, i automaticky, regulovat výkon, přepnout WDS i ne-WDS, zapnout AirMax i vypnout, vše marno... Jde s tím krámem vůbec dosáhnout symetrického UP/DOWN?

Tak jsem zase trochu hledal a zkoušel a - ano, je to v anténě. Je to sektorovka 16dB MiMo a když jsem se kouknul na vyzařovací diagram, tak mi to došlo. Ona totiž v horizontální rovině pokryje nějakých 120°, ale ve vertikální jen nějaké 4°, takže ji stačilo trochu sklopit a už to chodí tak jak má... Čímž přede mnou vyvstává další průser - objet všechny přenosové body a zkontrolovat jestli "to svítí do správné výšky". Dík všem za rady, značím vyřešeno :-)