Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí pc se mi ukáže NTLDR nenalezen

Dobrý den,mám operační syst.-Windows xp-home edition.Po zapnutí pc se mi ukáže NTLDR nenalezen-restartujte počítač stisknutím ctrl+alt+del.Chtěl jsem se zeptat,jakým způsobem to jde vyřešit,vím že to můžu spustit pomocí instal.cd a zkopírovat spouštecí soubory,ale má druhá otázka je jestli neztratím data?Předem děkuji

[mod]Zmena predmetu. Bylo: NTLDR (rh)[/mod]

... druhá otázka je jestli neztratím data

To záleží na tom, co budeš dělat za vylomeniny. Pokud jen zkopíruješ chybějící soubor ntldr do kořene systémovýho disku, tak se nemůže nic stát. Budeš-li dělat ještě jiný kejkle, kdo ví... :-)

Pavel

měl bych drobný koment: ty soubory se nemohou samy ztratit/poškodit, jak tvrdí ten návod.
pokud se to přesto "samo" stane, je dobré si rozpomenout verzi servicepacku, a jen z takového cd soubory obnovovat.
nebo porušený disk přidat jako další do jiného pc se stejným os a sp, a v něm pohodlně zkopírovat - jsou pochopitelně skryté.

hlášku ntldr nenalezen jsem potkával naposled v době používání disket.