Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po zapnutí pc se mi ukáže NTLDR nenalezen

Dobrý den,mám operační syst.-Windows xp-home edition.Po zapnutí pc se mi ukáže NTLDR nenalezen-restartujte počítač stisknutím ctrl+alt+del.Chtěl jsem se zeptat,jakým způsobem to jde vyřešit,vím že to můžu spustit pomocí instal.cd a zkopírovat spouštecí soubory,ale má druhá otázka je jestli neztratím data?Předem děkuji

[mod]Zmena predmetu. Bylo: NTLDR (rh)[/mod]

měl bych drobný koment: ty soubory se nemohou samy ztratit/poškodit, jak tvrdí ten návod.
pokud se to přesto "samo" stane, je dobré si rozpomenout verzi servicepacku, a jen z takového cd soubory obnovovat.
nebo porušený disk přidat jako další do jiného pc se stejným os a sp, a v něm pohodlně zkopírovat - jsou pochopitelně skryté.

hlášku ntldr nenalezen jsem potkával naposled v době používání disket.