Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem tiskárna STAR 200 ZE

dobrý den,
velmi prosím o radu. Mám nový účetní program, ze kterého mi hrozně pomalu na tiskárně STAR ZE 200 tiskne. (tuto starou tiskárnu používám, protože potřebuji tisk na "nekonečném papíře") Při kontaktu na tvůrce programu mi bylo sděleno, že si mám aktualizovat tiskárnu. Ale já jsem na netu nic nenašla! Poradíte někdo? Moc děkuji za info a všem přeji jen to nejlepší v roce 2007.

ked chcete aby vam niekto pomohol najst drivery na aktualizaciu, mali by ste napisat, aky OS pouzivate (ci Win ci Linux, atd), akym portom sa pripaja dana tlaciaren (USB, ale skor asi LPT) a ak je to mozne, aj verziu sucasne pouzivanych driverov. mozno by pomohlo aj meno a verzia uctovnickeho programu v ktorom dany problem nastal :-) Skuste upresnit info

neviem ci som nasiel spravnu stranku, ale je tu zoznam tlaciarni s drivermi: http://www.starmicronics.com/printers/printers_page s/support/drvr_frames/drvr_framset.html ,ale vasa tam nie je, alebo je tak stara, ze tie drivre odtial dali prec, alebo som hladal zle...

Ehm, nějaká fakta by nebyla?

- jméno původního účetního programu?
- jméno nového účetního programu?
- pro jaký je operační systém?
- jaký operační systém používáš ty?
- verze ovladače tiskárny?

Tiskárna STAR ZE 200 neexistuje - alespoň ten název prosím opiš přesně. Není to Star 24-200?

Existují podavače, ale nebudou dostupné pro všecny typy tiskáren.

Bohuzel stale nevime, co je to za program, zda podporuje tisk na jehlickovych tiskarnach, zda se ten pozadavek na tisk na nekonecny papir tyka toho ucetniho programu.
Pokud není třeba tisknout z toho účetniho programu na nekonečný papír, vyřeší to další tikárna - třeba obyčejná HP 1020 (záleží na zátěži)

Skoro si troufám odhadnout, že jsi přešel ze starých win (...W98, WMe) na některý NT systém (W2K,WXP). Tam se jehličky nainstalují s defaultním rozlišením 360x360. Protože winy i na maticových tiskárnách (jehličkách) chápou tištěný text jako "obrázek", tak při tomhle rozlišení jezdí hlava po každém řádku cca 10x a ...... tisk je sice krásně sytý, ale nekonečný.
Je nutné vlézt do nastavení tiskárny a nastavit rozlišení na 180x180. ...... nebude to sice stále nic moc, ale žít už se s tím dá. Pokud ti to ale takhle zlobí při tisku z DOS programů. tak nemohu sloužit. Tam je občas i problém, že tvůrci dodávají s programem i vlastní upravené ovladače a ty jsou obvykle poplatné době, ve které vznikaly.