Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problem s XP Home - instalace

Zdravim,

reším problém s notebookem s operačním systémem XP Home. Po zapnuti systemu se zobrazi hlaska nez nabehne windows, že system nelze spustit protoze jsou poskozeny soubory ve slozce system32/Config. Pak me system poradi at vlozim originalni cd do mechaniky a pri instalacnim okne zmacku R a tim se dostanu do opravy systemu. To se me ale nejak nedari, zobrazi se cerna obrazovka a vybidne at zadam prikaz EXIT po zotaveni konzole.

Tak sem zkusil dat novou instalaci, ale kdyz vybiram oddil tak me hlasi, ze disk mam nejdrive naformatovat. To bych ale prisel o data, ktere v pc mam.

Ptam jak by slo zalohovat aspon nejaka data, ale problem je ze se nedostanu do windowsu ani pres nouzovy rezim.

Dekuji

Jenom se zeptám: disk máte PATA nebo SATA? V druhém případě ho nemusí instalátor korektně rozpoznat a je třeba vnutit ovladač z diskety. Jinak problém se objevil nečekaně, nebo jste s tím něco vyváděl? Snažte se do dotazu uvádět co nejvíce informací.

Pokud by se ti povedlo nejakym zpusobem spustit tu konzoli (nebo to najel z nejakeho zachranneho CD), mel jsi zkusit prekopirovat ty poskozene soubory do system32\config z adresare \WINDOWS\repair\

Byly by sice asi starsiho data, ale mohlo by se to alespon provizorne rozjet..

z repair adresáře bych zkusil překopírovat ten jediný soubor na který si wirdows stěžují, ty ostatní až v krajní nouzi (jinak budeš muset všechen soft a novější ovladače instalovat znova)

to už méně škod napáchá přeinstalace (ne nová instalace, není třeba nic formátovat)

používat jediný nerozdělený disk je jak vidno - kdyby se instalátoru formátování povedlo - pro vlastní data smrtelný nápad :(

cau, po obrazovce kde nabizi konzoli, Ti zdetekuje ze uz je v pc nainstalovanej system, jesti chces pokracovat ( format...), nebo opravit ( ale uz si nevtpomenu co je to za klavesu) tak das opravit a on nakopiruje z cd jenom system a vse Ti zustane ( dokumenty, plocha...) akorat je pak dobry nainstalovat znovu drivery k chipsetu