
Nezapne se nove pc.
Cau,
dneska mi prisel novy pocitac, ktery jsem si sam sestavil. V sestavovani pc mam celkem zkusenosti, ale asi ne takove, jake jsem si myslel. Po spravnem zapojeni PC nenabehne, nic se neroztoci, neblikne, proste ticho. Komponenty jsou nove, a tak me napada, jestli je ten typ zdroje kompatibilni s architekturou Haswell. (mel by byt). nebo jestli je nejaky komponent vadny uz z vyroby.
Je tu nekdo, kdo by dokazal poradit, nebo se setkal s obdobnym problemem ? Dekuji
Sestava :
http://www.czc.cz/sapphire-r7-250-eyefinity-editio n-1gb-gddr5/144724/produkt
http://www.czc.cz/corsair-vs450-450w/118412/produk t
http://www.czc.cz/gigabyte-ga-h81m-hd3-intel-h81/1 36090/produkt
http://www.czc.cz/seagate-barracuda-7200-14-1tb/99 689/produkt
http://www.czc.cz/kingston-hyperx-4gb-ddr3-1600/87 826/produkt
http://www.czc.cz/intel-pentium-g3220/135660/produ kt
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)
Většinou se to zapojí blbě a svádí se to na vadný hardware, na kompatibilitu zdroje s architekturou procesoru se snad zatím nikdo nevymlouval. Všechno zkontroluj znova, případně to zkus spustit na stole v minimální konfiguraci. Snad zkusils aspoň takové základy, jako to zapnout zkratováním pinů místo spínače a zapnuls to na zdroji.
Svadet to na HW samozrejme nechci a uznal bych chybu.. jeste to tedy zkontroluji.
Zo zvedavosti by som chcel vidieť detailné foto ako to máš zapojené.
P.S. Pamäťový radič integrovaný na CPU do 1333MHz a Ty tam narveš DDR 1600Mhz a ešte 1.65V...
Zkratovani svorek taky nepomohlo. zde jsou fotky zapojeni.
fotopc-rar
ps: nereaguje to ani na start po vyndani grafiky nebo pameti.
Podle toho co vidím tak nemáš zapojený piny do desky od bedny
nebo špatně zapojený
jsou zapojeny dobre prave .. ikdyby tam nebyla zapojena nejaka eldka, tak to nevadi. I kdyby byl reset na tlacitku power, tak to nejde zapnout ani tim resetem. NEVIM CO S TIM :/
Distanční šroubky pod deskou, blbě zasunutá ram,grafika,procesor jinak nevím.
Musíme se nějak dobrat.
S temi sroubky se da napachat nejaka paseka ?? Mam je tam samozrejme dane, normalne jsem uchytil pak sroubkem.. :) Ja uz vidim, ze nejde zdroj nebo deska.. to jsou dneska ty nakupy online, pak to clovek musi posilat zpatky a jsou s tim problemy.. zivot na vesnici je tezky :D
Skrat
Co šnura od zdroje je v pořádku? Změřit jestli je pruchozí
Jinak doporučuji pc kompletně rozdělat a potom to postupně dávat dohromady krok za krokem.
Hlavně pozor na statickou elektriku!
http://modcrash.com/corsair-list-of-haswell-compat ible-psus/
A co s tím?! A pokud jste se neuráčil nejdříve namontovat na správné pozice distanční sloupky, tak jste to mohl klidně oddělat.
Minimální konfigurace! Pokud tomu výrazu nerozumíte, pak jste se neměl pouštět do té činnosti, minimální konfigurace byla zde vícekrát popsána, viz "Hledat".
tohle mi dělalo taky a pak jsem zjistil, že musím nejdřív zapojit power button v case
Ten tvůj obrázek má znázorňovat jako co?
Je to kabel, který jde od power buttonu na předním krytu dál do skříně. Když mi přišla, tak byl ten kabel odpojenej. V manuálu o tom nic nebylo, takže jsem to chtěl už posílat na reklamaci, protože ve starý bedně mi to šlo. Pak jsem zkusil otevřít přední kryt a ejhle.
V manuálu čeho to nemělo být napsané? V manuálu základní desky jsou pouze rozkresleny piny, výrobce nemůže tušit, do jaké skříně jeho nebohá deska bude zaražena.