Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blbne pocitac (pruzkumnik, icq, google video, regedit........)

Vcera mi jelo vsechno bez jakychkoliv problemu.
Dneska:
Prijdu domu, zapnu pocitac. Vsechno nabehne jak ma, vidim plochu, proste normalka. Prvni podezrela vec - nebezel Avast!. Chci se jako vzdy kouknout na sve oblibene video pomoci google video player. Video se otevre, presne v tu chvili mi zmizi plocha. Dve vteriny nato se mi vypne i GVPlayer. Plocha pak se zase zobrazi. Tak teda zkusim zapnout icq zda mi tam nekdo neporadi. Icq vubec nejde - ani se nespusti. Tak jsem si rekl zda to nedela nejaky program, ktery jsem vcera instaloval abych si obnovil data z poskozenyho dvd. Takze jsem chtel jit do ovladacich panelu abych ho odinstaloval - v tu chvili mi pruzkumnik zase spadl a zmizela plocha a za chvilku se zase objevila. Tento pocitac - to same. Takze prozkoumat registry (regedit) - zase bum. Spustim Mozilla Firefox - internet a prohlizec jede bez problemu. Stahl jsem ze slunecnice ad-aware, v pohode nainstaloval, rovnou nainstaloval i aktualizaci a program ihned spustil aby mi zkontroloval pocitac. Jakmile jsem mel zkontrolovano neco okolo osmi tisic objektu a zacalo to kontrolovat "Tracking cookie scan" (nebo tak neco), tak ad-aware dal nepokracoval. Choval se normalne, az na to, ze se nic nedelo. Cekal jsem pul hodiny, ale bylo to proste nejaky zamrzly. Tak jsem se nastval a sel jsem, protoze moc doufam, ze mi s tim nekdo poradi bez reinstallu.
Upozornuji, ze s pocitacem jsem vubec nic nedelal, fungoval mi normalne i po nainstalovani toho programu na obnovu dvd. Proste ted zapnu a je v haji.
Dekuji za jakoukoliv radu, ktera mi muze pomoci.

Co to bylo za program, který sis včera instaloval na obnovu dat z DVD? Doufám že k němu byl rovnou přibalen i crack a stahoval jsi jej z ruských stránek...? ;-)

Podívat se do Správce úloh na procesy tě nenapadlo? Chyba...

O jaký se jedná operační systém? Že by Windows XP? Opravu z instalačního CD případně recovery konzoli jsi zkoušel?

Program CDRoller, stazen ze slunecnice. Ve spravci uloh jsem pozaviral vse, co jsem neznal, ale blbne to porad. Jedna se o Windows XP professional SP2, instalacni cd nemuzu nikde najit a nevim, jak mi muze recovery konzole pomoct..

Vidím to buď na nějakou infekci - viry, spyware a podobné potvůrky, nebo se něco pos*alo v hardware nebo nějaký prográmek mohl nabourat něco důležitého ve Windows. V tom třetím případě by recovery konzole měla pomoct.

vidím to na vir/červ - máš aktualizovaný antivir? aha avast neběží, to je skoro za 100%.
možná chce komunikovat po síti - hlásí něco firewall? co je vidět v logu - kam se ti co připojuje? ten jednosměrný fw z xp je v tomto případě k ničemu.
víš co ti běží v paměti? který proces má nezvykle mnoho strojového času?
co se ti spouští automaticky po startu - viz msconfig, nebo freewarový starter?

proč když máš zjevně zavirovaný pc, s nefunkčním antivirem, se selhávajícími aplikacemi, se připojuješ dál do sítě?

nejde o oblíbený I-Worm/Stration přes icq?
viewtopic.php
http://www.avg.cz/doc/downloads-virus-and-malware-r emoval-tools/lng/cz/tpl/tpl01

Cerv to podle me nebude, s nim mam bohate zkusenosti, s nim by to bylo jeste horsi.
Zadny podezrely proces nebezi, ukoncil jsem vsechno, co neni treba pro beh systemu a pruzkumniku, ale blbne to porad. Firewall mi taky bohuzel nefacha.
Nemam vubec tuseni co se mi spousti po startu, nevim jak to zjistit. Pokud se to da zjistit z nejakeho souboru, pak mam smulu, protoze nemam ted prakticky nikam pristup.
A proc se pripojuji na internet? Jednoduse proto, abych na nem vyhledal radu, jak se toho zbavit.
btw myslim, ze se nejedna o I-Worm z icq, nikdo mi zadny odkaz nedaval ani si nejsem vedom toho, ze bych neco stahoval z neduveryhodneho zdroje (slunecnice.cz je podle me duveryhodny server)

Aha dik, ja tam mam:

Soundman - Soundman.exe
ashDisp - D:\Programy\Internet\Antiviry\Avast\ashDisp.exe
ct fmon - C:\Windows\System32\Ctfmon.exe
msmsgs - "C:\Program Files\Messengers\msmsgs.exe" /background
wcescomm - D:\Programy\PDA\Microsoft ActiveSync\wcescomm.exe

Nemam pocit, ze by neco z toho melo byt nebezpecne.
Soundman je software pro zvukovku
Ashdisp je Avast
Ctfmon nevim, budto to bude ten virus nebo nejaka systemova aplikace
msmsgs je nejaky messenger (asi)
wcescomm je program pro synchronizaci PDA s PC

Najprv si stiahni nejaky seriozny antivir, napr. NOD32 aspon trial verziu (www.eset.sk) a prescanuj si cele PC. (avast vypni a ak je aj v msconfig-po spusteni tak ho tam zakaz a restart).

To co si vcera instaloval odinstaluj (dostanes sa do ovladacich panelov)? Tipujem tak tak pravdepodobnost 95% na virus a 5% na rozdrbane Win (napr. kvoli nejakej HW chybe apod). Neinstalovali sa ti vcera nejake automaticke aktualizacie Win?

P.S. Ak ti ad-aware zastane na cookies, tak si v nastaveniach internetoveho prehliadace ktory pouzivas (resp. pravy klik na ikonu IE - vlastnosti, hned prva karta) daj vymazat cookies a uz ked tam budes tak vymazat aj docasne subory (tlacitko hned vedla)