Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Blbne pocitac (pruzkumnik, icq, google video, regedit........)

Vcera mi jelo vsechno bez jakychkoliv problemu.
Dneska:
Prijdu domu, zapnu pocitac. Vsechno nabehne jak ma, vidim plochu, proste normalka. Prvni podezrela vec - nebezel Avast!. Chci se jako vzdy kouknout na sve oblibene video pomoci google video player. Video se otevre, presne v tu chvili mi zmizi plocha. Dve vteriny nato se mi vypne i GVPlayer. Plocha pak se zase zobrazi. Tak teda zkusim zapnout icq zda mi tam nekdo neporadi. Icq vubec nejde - ani se nespusti. Tak jsem si rekl zda to nedela nejaky program, ktery jsem vcera instaloval abych si obnovil data z poskozenyho dvd. Takze jsem chtel jit do ovladacich panelu abych ho odinstaloval - v tu chvili mi pruzkumnik zase spadl a zmizela plocha a za chvilku se zase objevila. Tento pocitac - to same. Takze prozkoumat registry (regedit) - zase bum. Spustim Mozilla Firefox - internet a prohlizec jede bez problemu. Stahl jsem ze slunecnice ad-aware, v pohode nainstaloval, rovnou nainstaloval i aktualizaci a program ihned spustil aby mi zkontroloval pocitac. Jakmile jsem mel zkontrolovano neco okolo osmi tisic objektu a zacalo to kontrolovat "Tracking cookie scan" (nebo tak neco), tak ad-aware dal nepokracoval. Choval se normalne, az na to, ze se nic nedelo. Cekal jsem pul hodiny, ale bylo to proste nejaky zamrzly. Tak jsem se nastval a sel jsem, protoze moc doufam, ze mi s tim nekdo poradi bez reinstallu.
Upozornuji, ze s pocitacem jsem vubec nic nedelal, fungoval mi normalne i po nainstalovani toho programu na obnovu dvd. Proste ted zapnu a je v haji.
Dekuji za jakoukoliv radu, ktera mi muze pomoci.

Najprv si stiahni nejaky seriozny antivir, napr. NOD32 aspon trial verziu (www.eset.sk) a prescanuj si cele PC. (avast vypni a ak je aj v msconfig-po spusteni tak ho tam zakaz a restart).

To co si vcera instaloval odinstaluj (dostanes sa do ovladacich panelov)? Tipujem tak tak pravdepodobnost 95% na virus a 5% na rozdrbane Win (napr. kvoli nejakej HW chybe apod). Neinstalovali sa ti vcera nejake automaticke aktualizacie Win?

P.S. Ak ti ad-aware zastane na cookies, tak si v nastaveniach internetoveho prehliadace ktory pouzivas (resp. pravy klik na ikonu IE - vlastnosti, hned prva karta) daj vymazat cookies a uz ked tam budes tak vymazat aj docasne subory (tlacitko hned vedla)