Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMLI: Systém ACPI BIOS se pokouší o čtení z nesprávné adresy

Dobrý den ,
po přeinstalování systému mi dochází k zatuhnutí počítače při různých činnostech( prohlížení www, kopírování souborů) , při hraní her k tomu nedochází......
Podotýkám před přeinstalací se tento problém nebjevoval, jediný rozdíl že před tím byl sp1 ted je nainst. sp2.

Ve Správě počítače-prohlížeči událostí se po každem zamrznutí objeví tyto 2 hlášení, které si nedokážu "přeložit"
:-)
AMLI: Systém ACPI BIOS se pokouší o čtení z nesprávné adresy V/V portu (0x71), která se nachází v chráněném rozsahu adres 0x70 - 0x71. Následkem toho může dojít k nestabilitě systému. Obraťte se na prodejce systému s žádostí o odbornou pomoc.

AMLI: Systém ACPI BIOS se pokouší o čtení z nesprávné adresy V/V portu (0xcfc), která se nachází v chráněném rozsahu adres 0xcf8 - 0xcff. Následkem toho může dojít k nestabilitě systému. Obraťte se na prodejce systému s žádostí o odbornou pomoc.

Konfigurace :WIN xp sp2, AMD 900 duron, deska lucky star, via apolo133, 512 ram, Nvidia ge force mx 4000 -ovladače 91.47_forceware_winxp2k_english_whql

přesně tohleto
AMLI: Systém ACPI BIOS se pokouší o čtení z nesprávné adresy V/V portu (0x71), která se nachází v chráněném rozsahu adres 0x70 - 0x71. Následkem toho může dojít k nestabilitě systému. Obraťte se na prodejce systému s žádostí o odbornou pomoc.

jsme viděl už u několika desek - kdysi u mojí ABTI BX 133 a pár dalších. Vše bylo stabilní....takže bych ty hlášení zas tak nepřeceňoval