Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nastaveni NTP serveru Mikrotik a DVR

Dobrý den,

potřebuji synchronizovat čas pro kamerové DVR.
Na routeru od providera (Mikrotik 411, firmware 2.23) je nainstalovaný NTP server, umožňující po jeho Enable nastavit režimy broadcast/manycast/multicast a definovat položku Broadcast Adresses. Čas a jeho synchro s stratum 1 servery je na routeru řádně nastaven přes NTP klienta.

Na DVR je potom možnost zadat IP adresu NTP serveru, port, časové pásmo a update period.Vnitří adresa routeru je 192.168.0.254, adresa DVR 192.168.0.36 (nastavena jako statická)

Zaboha jsem jako správná lama ani po někoolika hodinách brouzdání nepřišel na to, co a jak nastavit, aby si DVR tahalo čas z NTP serveru na routeru (nechci jít na nějaký NTP server mimo lokální síť).
Pomůže prosím někdo?

Moc děkuji ....

Paulus

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Setup_local_NTP_serv ers

Obecně:
nemělo by být problém nastavit, stačí zkonfigurovat na MKtiku klienta NTP aby dostal správný čas, a následně server NTP, aby byl schopen tento čas dále šířit. Žádné broadcasty, naty apod. není třeba na jednoduché síťce o jednom segmentu IMHO řešit.

edit: osobně celkem nechápu, proč nechceš použít nějaký server z poolu ntp.org?

Moc děkuji, ale jak? NTP klient běží jak má - čas na Mikrotiku je OK. Jak ho ale dostat na DVR? Rsp. jakou adresu zadat do managementu DVR a současně jak nastavit NTP server - rsp. na které adrese a s jakým portem ho má DVR "hledat"?

A port?
Mimochodem pokud jsem zkoušel dávat synchro z lokální stanice na adresu mikrotiku (Win7/nastavování času z internetu), vrací mi to hlášku "Při snychronizaci došlo k cyhbě. Nelze získat přístup k druhé straně"
Na routeru je NTP server Enabled, povoleny jak BC, tak multi i many cast bez zadání Broadcast adresy ... :.(