Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace RAM

Dobrý večer, potřebuji pomoc s instalací RAM aktuálně tam mám 2x2GB kingmax ddr3 a koupil jsem si 1x4GB kingston hyperx ddr3 a když zapojím i novou ram tak počítač nechce naběhnout. Nevíte co s tím?

ramka nemoze hru tahat nijak dolu. Mas halucinacie a slabu grafiku alebo CPU.

Doska tu ram podporuje takze daj do BIOSu load defaults a save&exit (alebo aspon memory na "bySPD" ak tam niekto anstavoval neco manualne) a RAM strkaj do spravnych slotov, typicky v poradi od CPU smerom von. Najprv tie dve 2GB a potom 4GB.
Ked to nejde ani so samotnou 4GB strcenou v prvom slote pri CPU ani ked das defaulty do BIOSu tak mas vadnu RAM alebo spinavy slot alebo kontakty RAM apod. (odnes tu RAM reklamovat, a ked ju budes vymienat tak rovno mozes zobrat 2x2GB)

Co si zkousel pres jumpery a jak?
Clear CMOS (alebo tie defaults) ti prenastavia aj SATA mode na default, a potom mas samozrejme bluescreen ak to nesuhlasi. Tak najprv skus s povodnymi RAM ze ci este vobec nabehnu Windows. Ak nabehnu tak mas sata mode nastavene spravne, ak nenabehnu tak si najprv nastav sata mode a potom skusaj tu 4GB samotnu.

Nikoliv! Vyšším než 1,5V, tj více než dovoluje specifikace JEDEC! A právě paměťový řadič na substrátu CPU této generace, kdy poprvé intel paměťový řadič integroval, byl extrémně citlivý na napětí až k destrukci (napěťovému průrazu)! Pokud paměťové moduly neodpovídají specifikacím JEDEC, jde o šunty.

MS v mém manuálu od desky ASUS M5A99FX PRO R2.0 jsou testovány paměti(QVL)i o napetí 1,75V a celá řada 1,65V!
A v biosu mám nastavení pro ram 0,86-2,135V. Takže jdou použít 1,65v když to testoval samotnej výrobce.