Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Mozilla Firefox - profil nelze nahrát

Čus ... Mám problém s Mozillou . Když jí spustím tak mi to napíše : ,,Profil Firefox nelze nahrát. Pravděpodobně chybí nebo je nedostupný." tohle .. Nevíte si s tím někdo rady ? A znovu nainstalovat jsem už zkoušel .
Změna kategorie, původně: Internet
Změna předmětu, původně: Mozilla Firefox (karel)

Mám stejný problém. Pokaždé když se snažím spustit firefox nebo správce profilů, vyskočí jedna a ta samá hláška: "Profil Firefox nelze nahrát. Pravděpodobně chybí nebo je nedostupný." Ani jedno nejde spustit. Reinstalace nepomohla.

Za tie roky-rokúce tuším HW "zhrdzavel".

Profilová zložka má po každej inštalácii (preinštalácii) FF svoj individuálny názov, napríklad; "xxxxxxx.defaul\*.*"

C:\Users\užívateľ\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\xxxxxxx.default\*.*

Po novom preinštalovaní či odinštalovaní FF, na disku tento pôvodný profil zostáva, len sa vytvorí vždy nový profil. Nová zložka dostane svoj názov *.default.

Pôvodné profily v starej zložke zostávajú uchované.

Preto je nutné napríklad v Total Commander, pri vypnutom FF, prekopčiť dáta z pôvodného nefunkčného profilu do nového profilu. Bingo!

v žiadnom prípade nie je na vine FF od Mozilla.

Zrejme máš okresané prístupové práva k users zložke, prípadne k profilovej zložke FF.

Povoľ, resp. najprv prevezmi premissons (prístupové práva) na users v prípade, ak budú nastavené pre Trustedinstaller, následne povoľ práva pre Everyone, System, All APPLICATION PACKAGES, users, administrators, (zaklikaj všetky štvorčeky), potom až preinštaluj FF.

FF tiež zapisuje údaje do kľúčov Registrov, ale zatiaľ sa do tohoto úkonu nehrab. Aj v Registroch sa dajú meniť premissions pre jednotlivé kľúče. Skus najprv prevziať práva pre users iba svojmu komplet profilu alebo profilovej zložke FF.

Vykonaj tieto zmeny výhradne pod účtom Správca, prípadne v Núdzovom režime.

Nic z toho nepomáhá. Ale opravdu to není ani právy - firefox si prostě rozbil svoje nastavení - je to když spadne během obnovy.
Také se mi to stalo. Řešením bylo zajít do složky %APPDATA% a tam smazat (nejprve si jej zazálohujte) celou složku Mozilla.

Tím sice smažete celý profil i nastavení vašeho firefoxu ale tradá aspoň se už dá nainstalovat :-)

jinak jak najít uložení profilu je zde:
https://support.mozilla.org/en-US/kb/profiles-where-firefox-stores-user-data#w_finding-your-profile-without-opening-firefox

Nemôžem tomu veriť v prípade tak jednoduchého SW, akým je Firefox.

Máš pošahaný OS, Registre, iná cesta nedáva zmysel.

Skus si stiahnuť ESR a prevalcovať ho touto stabilnou verziou;

http://epodpora.mfcr.cz/cs/seznam-okruhu/navody-a-nastaveni/instalace-mozilla-firefox-esr-4538

Link:
https://www.mozilla.org/en-US/firefox/organizations/all/

Otestuj x32 prípadne x64 bit. verziu ESR Firefox, len sa mení inštalácia programových zložiek podľa bitových verzií. Profily zostávajú.

Správné řešení je už nahoře od karla: https://pc.poradna.net/questions/1244548-mozilla-firefox-profil-nelze-nahrat#r1251745 Problémem (i po těch letech) je stále v tom, že lidi nevědí, co znamená to tajemné spuštění prohlížeče Firefox přes firefox -p

Takže: Ukončit všechny instance Firefoxu (nesmí běžet ani v procesech)! Ve Windows tlačítko START - Spustit - napsat tam to tajemné firefox -p (přesně tak, jak je tady uvedeno, včetně mezery mezi firefox a -p) a odentrovat (nebo tlačítkem OK). Otevře se okno Správce profilů Firefoxu a další snad už svede každý. Když ne, zavolejte k tomu ségru! :-D