Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejake MDA nebo SmartPhone ?

Zdar, nevim zda mam koupit MDA ci Telefon s operacnim systemem (a jeste nevim zda symbian s 60 3rd nebo windows mobile). Premyslim nad Nokii N80, ktera ma wi-fi, ale nevim zda na symbian je program skype...nebo nejaka VoIP sluzba. Zarizeni by melo slouzit viceucelove- psani poznamek ci delsiho textu, mp3, video, mozno foceni(2MPx), pripojeni k netu a podpora opery nebo podobneho programu.

Vase navrh a napady rad prijmu. Treba s tim mate zkusenosti... diky za rady

Tak jsem se před pár dny konečně dočkal - N95 dorazila do Česka. Na ten přístroj jsem byl hodně natěšenej: HSDPA, 5Mpix foťák s dobrými referencemi, vestavěná GPS, výstup na televizi...
Bohužel po důkladném rozvážení musím konstatovat, že ani ten lákavý hardware nepřebije smrtící hendikep v podobě operačního systému Symbian (S60v3) :.(
Rozdíl mezi WM a Symbianem je propastný. Přemýšlel a porovnával jsem dlouho, bohužel v tomhle člověk nic nevykoumá - Symbian je podle mě v této fázi pro jakákoli trochu lepší mobilní zařízení mrtvý OS. :-/
Takže sbohem vytoužená Nokio... pardon, koupím radši něco ošklivějšího s WM6.

Jo, baterek není nikdy dost, to máš pravdu.
Ale právě to, že "umí pořádně" věci, které od takového krámu chci, odlišuje platformu WM od konkurence.
Možná to souvisí s tím, že se pro WM programuje hodně podobně jako pro velká windows, takže aplikace vznikají jednodušeji, je možné použít beze změny spoustu už odladěného kódu, atd.

Nechci tady vystupovat jako nějakej billův fanoušek, ale zkrátka používám pda s wm tak často a dělá mi tak dobrou službu, že musim říct: jo, tohle se jim povedlo, dotáhli ty mobilní okna po letech do velmi použitelnýho stavu. A podle všeho se zdá, že šestková verze taky není krokem zpátky.
Jediný, mezi čím ještě rozmejšlím, je nějaký miniaturní zařízení s vistou místo wm6... ale to bude na baterky ještě žravější.

Pohotovosti oni vydržej hodně, několik dnů určitě... ale 6 hodin práce ani náhodou. Zdaleka nejvíc žere wifi a vga displej, jenže bez toho se zas moc dělat nedá.
Samotnej procesor při práci moc často naplno nejede. Když aplikace zrovna v tu vteřinu nepotřebujou výkon, zpomalí se cpu na minimum, takže ono většinou není největší žrout.