Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Excel 2007, defaultní formát pro "měsíc/rok"

V Excelu 97, když jsem zadal "3/2014", bylo to automaticky akceptováno jako "první březen 2014" a zobrazeno v buňce jako 3/2014 (formát "m/rrrr").

V Excelu 2007 je stejné zadání pořád chápáno jako 1.3.2014, ale zobrazeno v neintuitivní podobě, "3.14", což je asi default. Formátováním buňky samozřejmě dosáhnu svého, ale je to otravné, dělá-li to člověk to x-té.

Jak změnit defaultní formátování, aby to bylo jako ve starší verzi? Používám jak soubory *xls, tak *xlsx, v obou případech po zadání "3/2014" se v buňce zobrazí "3.14".

Děkuji za tip.

Ještě existuje možnost nahradit formát mamkrem. Povol si makra a do do sekce ThisWorkbook vlož tenhle kód:
Private Sub Workbook_SheetChange(ByVal Sh As Object, ByVal Target As Range)

If Target.NumberFormatLocal = "m.rr" Then
        Target.NumberFormatLocal = "mm/rrrr"
    End If
End Sub

Ujisti se, že se jedná opravdu o správný formát u objektu který chceš měnit.