Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nejlepší čištění

Ahoj všem

Měl bych na vás otázku :)

Mám v PC

Cclean(er) - používám skrze čištění cache internetu a bordelu v PC (registry atd by mě ani nenapadlo)

Malwarebytes Anti-Malware - používám jednou za týden abych se mrknul jestli není nějaký ten prcek co škodí v PC

Vím že programy typu TuneUp a Advanced SystemCare jsou na prd a místo aby pomohly ještě uškodí

ale má otázka je existuje program který je šetrný pro registry a nic nepodělá?

+ bonusová otázka nejlepší antivir který nezatěžuje počítač a je klidný a nepíše mě denně 20x že je něco blokované nebo že stránka obsahuje nebezpečně kódy či tak

Běh systému zpomalují jen a pouze blbosti, spouštěné automaticky po startu. Ty si hlídej, registry nech na pokoji.
Windows Vista a vyšší už mají automatickou defragmentaci, nemusíš se o nic starat. Navíc - soubory registrů jsou ve srovnání s jinými daty velmi malé a rozhodně nezpůsobují fragmentaci.

Ještě jsi měl otázku na antivir - za sebe doporučuji MS Security Esssential.

Registr je jen databáze, není to program, nic nezpomaluje. Akorát zabírá nějaké megabajty RAMky. Když smažeš nějaké klíče, obsazená RAMka bude o pár desítek bajtů menší. To je jediný "výkonový" přínos zmenšení registru.

Chceš-li přesto smazat pozůstatky po nějakém programu, lze tak činit ručně nebo s využitím logovacích instalačních utilit, např. Total Uninstall, už v okamžiku instalace.

Pokud chceš mazáním v registru prodlužovat trial dobu nainstalovaných programů či po jejich uplynutí je instalovat znova, na to ti taky jakýkoliv všeobecný čistič podle mě stačit nebude (není-li programátor kopyto). S tím ti tady ale radit nebudeme, nepatří to sem.

Nevšímej si hysterických reakcí. Jsou nakažení! :-D
Na mazání bordelu je CC ideální. Do registrů nerýpej. Na škodnou MSE.