Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý CPU větrák- 3pin. v desce je jen 1x4pin pro cpu

Jak mam zapojit druhy cpi vetrak- 3 pin. Do chasis cpu konektoru na desce? Nemam s tim zkusenosti, tedy jak se to bude chovat. Proste potrebuju to zapojit tak, aby nejel furt naplno a idealne se choval jako ten hlavni vetrak 4pin zapojen do k tomu urcenemu konektoru. Vsak rozumite. Cekal jsem, ze deska bude mit 2 konektory na cpu vetraky, ale ma jeden. Na chladic cpi muzu nasadit dva, tak proc toho nevyuzit, jen nevim co a jak.Zas bych nechtel, aby mastil furt naplno a delal hluk, kdyz to neni potreba.
Dekuju.

takze ten mam dat jako ctvrtej do skrine a koupit s pwm a rozdvojkou?
A jeste mi prosim porad kam ten 4tej dat do bedny, aby byl nejefektivnejsi. Jeden je vepredu, jeden vzadu a jeden mam nahore. Misto mam pro jeste jeden nahore a dalsi jeden muzu dat dopredu. Ja bych ho dal, aby vytahoval vzduch, takze nahoru- budou tam pak dva. OK?Nebo vhanet vzduch, cili dat ho dopredu? Jo a je to klasika Zalman z5 plus bedna.