Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nemoznost napojit sa na zab. stranky

Zdravim, rad by som poprosil o radu. Po preinstalovani Win XP na Win XP SP2 mi funguje len prehliadac Mozilla. Explorer 7 a Oprera mi po instalovani nezobrazia ziadnu stranku. Taktiez mi nefunguje cez Mozillu vyuzivanie ICQ, Skype, Inrernet banking ap. Firewall Win mam vypnuty a taktiez v Nortone je vypnuty.

Spusť Příkazový řádek a zadej ping www.seznam.cz a výsledek sem napiš.

Jaké máš připojení k internetu? Wifi? ADSL? Nebo jiné?

Nemoznost napojit sa na zab. stranky

To zab. znamená zabezpečené? Https? A ostatní stránky jdou? Máš v IE správně nakonfigurované připojení a úroveň zabezpečení?

Taktiez mi nefunguje cez Mozillu vyuzivanie ICQ, Skype

ICQ ani Skype nemají s Mozillou nic společného.

Tu přeinstalaci na SP2 jsi dělal jak? Instalací samotného SP nebo kompletní novou instalací Win SP2?

Niesom expert cez počitače:-( Pripojenie mám od Orange cez edge modem. Az do tej preinštalácii mi všetko fungovalo. Preinšaloval som celý Win XP SP2 ale spôsobom, že programy a drivre mi ostali. Dovtedy som využíval prehliadač IE 6 a tiež Mozillu. Po preinštalácii som ich obnovil na novšie verzie IE 7 a Mozilla 2 a taktiez som si stiahol Operu na vyskusanie. Mozilla bez "problemov" naskocila a ktoru vyuzivam doteraz, ale ako som napisal nefunguju mi stranky cez ktore sa asi prenasaju zasifrovane udaje. Napr. po stranke www.nike.sk mozem surfovat ale prihlasit sa uz nemozem lebo naskoci prazdna stranka s udajmi
1. ze bud nemam spravnu adresu,
2. mam zapnuty firewall
3. uz neviem asi ze to mam skusit pozdejsie.
Firewall mam vypnuty.Mozno je to v nastaveni prehliadaca ale presiel som moznosti no nic ma nenapada co mam zle.
Este k nastaveniu prehliadacov. Doposial, ako som si nainstaloval nejaky prehliadac (este pred instalaciou SP2) nebol ziaden problem so spustenim aj bez akychkolvek nastaveni. Teraz mi nefunguje ani IE 7 ani opera.
Nerozumiem velmi tomu ping. Napisat samotne ping alebo j s tym seznam.cz. Inak naskoci nejake okno ale hned sa zavrie.

Psal jsem, aby jsi spustil Příkazový řádek (Start -> Programy -> Příslušenství -> Příkazový řádek).

A tam zadej:

C:\> ping www.seznam.cz

Měl bys vidět něco takového:

C:\>ping www.seznam.cz

Příkaz PING na www.seznam.cz [194.228.32.3] s délkou 32 bajtů:

Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=28ms TTL=48
Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=30ms TTL=48
Odpověď od 194.228.32.3: bajty=32 čas=38ms TTL=48

Statistika ping pro 194.228.32.3:
Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),
Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:
Minimum = 28ms, Maximum = 38ms, Průměr = 33ms
C:\>

Proč jsi vlastně SP2 instaloval?

Momentalne niesom za pocitacom kde mam ten problem (az po 16.00) Tam to vyskusam. Ale aj ked ten ping dam spustit tak presne to spusti co si napisal len to rychlo zmizne a nestihnem to skopirovat:-)
SP2 som nainstaloval kvoli moznosti instalovat ine programy ktore si to vyzaduju, trebars aj IE 7 myslim a ine povedzme hry
Inak co sa vlastne zisti tym ping. Vidim ze nejake casy odoziev.

Když máš spuštěný Příkazový řádek (otevřené okno s MS-DOS promptem) tak nikam nic zmizet nemůže. Spustil jsi Příkazový řádek z menu Start, jak jsem ti psal? Nebo jsi to zadával přímo do Start-Spustit?

Pingem se zjistí "propustnost" počítače na internet, jestli funguje spojení.

Pokud jsi měl systém nějak rozdrbaný, instalací SP2 jsi to dorazil. Doporučoval bych čistou instalaci, jinak strávíš spoustu času řešením podivných problémů a stejně je úplně nevyřešíš....

Mas pravdu spustil som to iba cez start - spustit. Ale ako som napisal niesom momentalne za tym pocitacom o ktory sa jedna (smola). Mas pravdu asi budem musiet instalovat nanovo. Ide vikend:-) Mam este jednu vec ak mi mozes poradit. Mal som problem s DVD napalovackou. Kupil som novu nejaky Samsung 182 atd. Vsetko bezalo v pohode, len od urciteho casu napaluje DVD len 2 x a CD 8 x maximalne aj ked samozrejme zadam vacsiu rychlost. Tiez som spravil test teda mam aj protokol s testu. Kedze som to kupil len pred asi mesiacom je to v zaruke. Ale v predajni mi najprv poradili ze to moze byt najsor softwarovy problem. Mam Nera. Mam ho preinstalovat?

To moze byt aj nenainstalovanymi ovladacmi na chipset/dosku apod. hlavne ak si preinstalovaval Win, preinstaluj aj vsetky ovladace, a preistotu aj nero (odinstalovat a znova nainstalovat). Skontroluj v spravcovi zariadeni ci nie je IDE controller v PIO mode.

P.S. tiez si myslim ze najlepsie urobis ak si odzalohujes niekam svoje data, a zacnes uplne cistou instalaciou Win, ovladacov, a programov.