Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výroba solární nabíječky

Dobrý den.
Potřeboval bych radu od vás co mám všechno koupit aby vzniklo něco takového.. :) watch
A popřípadě něco třeba i s baterkou? Vůbec nevím jak bych to sestavil, proto bych vás prosil o tuto drahocenou radu! Nějaké rady, kde je to srozumitelně napsáno/ video?
PS: solární nabíječku bych potřeboval na telefon, jelikož často cestuji.... ty solární nabíječky co se prodávají mají malý výkon... takže ta baterka by se nabíjela dlouho... a ze sítě to napájet je na prd.... lepší je pro mě větší velikost, že to nabiju ze slunce 2-3 hod. Něco takového bych koupil, ale nevím co dále s tím :) gwl-sunny-20m-d359945.htm

Díky předem zatím naschledanou

Kdo z nás nosí mobil tak, aby byl displej vystavený slunci? Všichni jej nosí v kapse, v brašničce, ...
Má to svůj význam, pokud potřebuješ mobil dobít v místě, kde není jiná možnost, tak jej položíš na sluníčko. Ale o tom, co ta teplota udělá s mobilem se můžeme jen dohadovat.

To můžeš, ale pak se vrátím zpět k tomu, co jsem citoval již dříve:
Monokrystalický solární panel s nejvyšší účinností v plném slunečním světle. Tento panel dokáže i při částečně zatažené obloze dodávat výkon cca 10 W a i při zcela zamračeném deštivém dni stále dodává cca 10% svého nominálního výkonu. V případě, že je panel zcela ve stínu, lze počítat se zhruba 5% nominálního výkonu.

Takže ten pidi foto panel bude dodávat 5% toho, co dodává na slunci. To nebude stačit ani na dobíjení telefonu v pohotovostním stavu.

Aby to fungovalo, musel bys mobil nechat na slunci a to by zase odnesl displej, protoize fotoclanek je soucasti displeje. Proto je to z pohledu konstrukce toho mobilu takove "divne". Pochopil bych, kdyby byl fotoclanek na cele zadniu strane a bylo zajistena telepna izolace, aby se na primem slunci zbytek mobilu nepřehřál.