Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem OT - mzdová účtařina

Potřebovala bych vědět, jestli je v pořádku, když mám prac. smlouvu od 1. 1. 2005 a dneska jsem dostala evid. list důchodovýho pojištění, kterej je od 3. 1. 2005 a za r. 2005 tam je 363 dnů.

[mod]vložil jsem z došlé pošty, doufaje, že to někdo bude vědět (LaKr)
Rubrika Ostatní je určena pro "ostatní témata týkající se PC". Účtařina sem nepatří vůbec, přesunu tedy alespoň do Pokecu. To je jako bych se ptal na fóru o mzdách/daních na problém s počítačem...:-? (host) (L-Core)[/mod]

loading...

Jak jsi mohla dostat důchoďák za r. 2005 až dnes? Zaměstnavatel vyplňuje ELDP za r. 2005 nejpozději do 30.4.2006. Do osmi dnů jej musí předložit OSSZ, ve stejném termínu dává stejnopis zaměstnanci. T = 8.5.2006

Jinak viz. L-Core

Pro další studium doporučuji mnou dva :x:"velmi oblíbené":x: dokumenty, které si každý rok připomínám.

1/ Zásady pro vyplnění ELDP od r. 2004

89_381_4.doc

2/ Metodická pomůcka ELDP

89_383_3.doc

Dělám to ve FormFilleru www.ff.cz

Novému zaměstnanci založím důchoďák už při nástupu. Po mzdách za 12. měsíc hned tisknu mzdové listy i důchoďáky. Překopírováním z minulého roku a vyplněním náhradních dob a vyměřovacího základu mi to vychází na doslova pár minut na jednoho zaměstnance.

Jediný problém je, když tiskárna vytiskne novou várku formulářů o milimetr jinak - musím ve FormFilleru štelovat nastavení vlastní tiskárny, abych se strefil (X) do okýnek ]:(

*******

Dostat ELDP skoro po roce není nic mimořádného. V některých firmách :x:

Já využívám geniální Účto od Tichý &, poslední roky má modul pro vyplňování ELDP pomocí Acrobat Readeru.

Jsem ale zvyklý důležité výstupy kontrolovat ručně, proto si stejně každý rok zběžně přečtu instrukce od O$$Z.

Tradičně největším problémem je přinutit tiskárnu trefit X do kolonek :)) - na to se obětuje 1 výtisk a pak už bezprobl.