Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otevírání exe souborů

Dobrý den, nemohl jsem otevřít .exe soubory tak jsem si našel že by měl pomoct MicrosoftFixIt tak jsem to použil
a po restartu už šly otevírat, ale když třeba večer vypnu PC tak po zapnití zase nefunguje a musím MicrosoftFixIt použít znovu.. :( nevíte někdo co s tím?

Díky za radu.

poškozené asociace .exe? nepíšeš co to hlásí nebo jak se to chová.
průzkumník (explorer.exe) ti asi běží, i prohlížeč se možná spouští, jinak bys tu nepsal.
pak to vypadá na zavirovaný pc - tvůj neznámý fixit zřejmě opraví asociace, ale neodstraňuje vir.

můžeš c:\windows\regedit.exe zkopírovat na regedit.com, ten spustit a zkontrolovat:

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile" ........ "výchozí"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
...co všechno se spouští po startu pc

[HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]
...co všechno se spouští po startu tobě

a ještě zbývají zástupci na disku v adresářích "po spuštění", co je tam za bordel:

C:\Users\%username%\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup
a pro všechny uživatele:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup

(kdyby nešel spustit msconfig.exe)

Windows Registry Editor Version 5.00

[-HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"
"Content Type"="application/x-msdownload"

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe\PersistentHandler]
@="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile]
@="Application"
"EditFlags"=hex:38,07,00,00
"FriendlyTypeName"=hex(2):40,00,25,00,53,00,79,00, 73,00,74,00,65,00,6d,00,52,\
00,6f,00,6f,00,74,00,25,00,5c,00,53,00,79,00,73,00 ,74,00,65,00,6d,00,33,00,\
32,00,5c,00,73,00,68,00,65,00,6c,00,6c,00,33,00,32 ,00,2e,00,64,00,6c,00,6c,\
00,2c,00,2d,00,31,00,30,00,31,00,35,00,36,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\DefaultIcon]
@="%1"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open]
"EditFlags"=hex:00,00,00,00

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command]
@="\"%1\" %*"
"IsolatedCommand"="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas]
"HasLUAShield"=""

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runas\command]
@="\"%1\" %*"
"IsolatedCommand"="\"%1\" %*"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runasuser]
@="@shell32.dll,-50944"
"Extended"=""
"SuppressionPolicyEx"="{F211AA05-D4DF-4370-A2A0-9F 19C09756A7}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\runasuser\command ]
"DelegateExecute"="{ea72d00e-4960-42fa-ba92-7792a7 944c1d}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex]

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\ContextMenuHand lers]
@="Compatibility"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\ContextMenuHand lers\Compatibility]
@="{1d27f844-3a1f-4410-85ac-14651078412d}"

[HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shellex\DropHandler]
@="{86C86720-42A0-1069-A2E8-08002B30309D}"

[-HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.exe]

[HKEY_CLASSES_ROOT\SystemFileAssociations\.exe]
"FullDetails"="prop:System.PropGroup.Description;S ystem.FileDescription;System.ItemTypeText;System.F ileVersion;System.Software.ProductName;System.Soft ware.ProductVersion;System.Copyright;*System.Categ ory;*System.Comment;System.Size;System.DateModifie d;System.Language;*System.Trademarks;*System.Origi nalFileName"
"InfoTip"="prop:System.FileDescription;System.Comp any;System.FileVersion;System.DateCreated;System.S ize"
"TileInfo"="prop:System.FileDescription;System.Com pany;System.FileVersion;System.DateCreated;System. Size"

[-HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Cur rentVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\FileExts\.exe]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithList]

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\FileExts\.exe\OpenWithProgids]
"exefile"=hex(0):

[-HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe]

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe]
@="exefile"
"Content Type"="application/x-msdownload"

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\.exe\Persiste ntHandler]
@="{098f2470-bae0-11cd-b579-08002b30bfeb}"