Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FileZilla Connection Refused

Zdravím, mám celkem zásadní problém s FileZillou. Mám herní server, ale potřeboval bych se dostat do zdrojových souborů, jenže filezilla mě nepustí, odpovídá mi chybou "ECONNREFUSED - Connection refused by server". Ale když se zkusím připojit na servery třeba firmy Endora (srv90.endora.cz:21) tak výpis proběhne okamžitě.
Neví někdo kde je chyba?
Předem děkuju za odpovědi.

Omlouvám se, že jsem to nenapsal rovnou. Mám herní server, který spouštím přes Virtual box, mám na něm nastaveny IP z hamachi, tak 2 týdny zpět to fungovalo normálně, teď, když jsem chtěl upravyt questy (uložené v souborovém systému serveru) se nemůžu připojit na FTP ani pomocí portu 22 a ani 61. Jméno a heslo je správně. Veřejnou IP už mám zřízenou, ale tu zatím nevyužívám, než to spustím, chci tam provést ještě nějaké úpravy přes hamachi. FW mám vyplé a antivir nepoužívám. zkoušel jsem to i na jiném PC a ta samá chyba. ale na MySQL přes port 3306 se připojím bez problému a okamžitě.