Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk nelze připojit k W7

Zdravim, myslím, že mám celkem kuriozní problém. Externí disk HP Western Digital 3,5" Simple Save (1 TB)
mi nejde připojit k pc (Windows 7 ultimate 64bit), do teď fungoval v pohodě.
Bál jsem se, aby nebyl poškozen mechanicky, jelikož je "mrtvý" ale v jiném pc/notebooku (kupodivu se
stejným windowsem) funguje naprosto bez problému. Neví prosimvás někdo v čem by mohl být problém?
Zřejmě blokuje připojení nějaký program (nebo nastavení) skoro žádný tu ale nyní nemám. Díky moc za vaše rady :)

- v tento počítač ani ve správci disku nenalezen.
- výměna USB kabelů,zásuvek nepomohla
- vyzkoušení všech slotů nepomohlo
- adaptér funguje jinde normálně
- po přeinstalování pc se nic nezměnilo

BTW. nezobrazovanie disku v sprave diskov tu bolo nedavno, ak je disk normalne v spravci zariadeni, a neni v sprave diskov, tak tipujem ze to su rozdrbane registry Win nejakym cisticom apod. Existuje na to na MS webe nejaky clanok, alebo na poradni vyhladavaj ja si uz nepamatam co to bolo.

Bohužel nastala změna k horšímu. Jak jsem psal výše, že disk funguje v notesu v pořádku,
nyní už nejde načíst ani tam (stejně mrtvé chování jako při připojování do pc)
a obávám se mechanického poškození a ztráty všech 900 GB dat ...
Zvláštní.. V době mezi funkčností a nefunkčností v notesu ležel bez manipulace.

Vyber z toho disk (bude urcite normalny SATA) a zapoj ho normalne na SATA port normalneho PC. Funguje? Ak ano tak bol problem s tym USB radicom alebo zdrojom apod., zrejme studenak/blby kontakt konektora apod ked to raz ide a raz ne (ked to nebolo ani v spravci zariadeni tak to nefungovalo vobec)

Dolezite data mas mat zalohovane to znamena aspon na 2 roznych miestach sucasne.

Jinak řečeno rozmontovat ho a zapojit disk jako pevný do pc?
Toho bych se bál.. Nikdy jsem to nedělal a mohl bych to tím dodělat.
To nejdůležitější jsem měl zálohované na 2.místě,
ale HD videa o velikostech 1 minuta = 1 giga, na to nemam místo..