Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem NB nechce nabootovat z DVD mechaniky

Ahoj,

mám problém s NB. Potřebuji zformátovat, ale DVD mechanika mi CD s XP nenačte (nečte mi žádné CD - vůbec nevím proč :-/ ). Když chci nabootovat MS-DOSem z diskety, nemůžu se přepnout na C:\, protože systém souborů na HDD je NTFS. Potřebuji totiž zazálohovat některé věci z HDD, tak jsem to chtěl překopírovat na disketu.

Nevíte někdo o nějaké možnosti, jak se na HDD dostat? Mám za to, že konektor na notebookovém disku je jinačí, než v normálním PC (že bych to připojil na šálu v PC).
Jak vůbec zprovoznit tu DVD mechaniku? Jinak ani se nemůžu (resp. neumím :-) ) dostat do BIOSu; na DEL vůbec nereaguje.

Díky moc.

Je to Compaq Armada E500. Jestli to bude něco platné, při startu mi to píše "Initializing Intel Boot Agent Version 2.6 (build 004)".
Jinak kupovat kabel nebo redukci je pro mě zbytečné, jinak bych to už nevyužil. Potřebuji data z disku vytáhnout jen teď.
:-)