Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem uplny laik, novy pocitac

Chtel bych se zeptat, potrebji koupit pocitac na bezne domaci pouziti - internet, ICQ, skype plus databaze fotek apod.... jake by , prosim, mel mit zakladni parametry... vzhledem k financni situaci ma cenu kupovat pouzite pocitace se zarukou, jake jsou napr na promocomp.cz? Diky

A ten Word a Excel jsou zahrnuty v té ceně? :-?:-)

Na to použití, které jsi uvedl stačí v podstatě jakákoliv sestava, která není starší než cca 2 roky.

Např. s parametry AMD 3000+, 512MB RAM, 250GB harddisk, grafická karta NVidia GeForce 7600GS, DVD-RW vypalovačka... K tomu OEM verzi Windows XP.

Na té stránce Promocomp.cz nabízejí jen značkové počítače, ty bych moc nedoporučoval, vzhledem k možným problém při rozšíření nebo výměně dílů.

Jakýkoliv bazar nebo obchod s použitou výpočetní technikou, kamenný nabo internetový. Informovat se na záruku, jestli je v ceně operační systém a další detaily.

Nebo počítač koupit od soukromé osoby, klasicky přes inzerát, např. na PCBazar.net je pestrý výběr. Daji se tam sehnat i sestavy v záruce.

Jojo, ten počítač vypadá dobře, jen doporučuju zvážit, jestli nebudou vadit anglické WinXP. A taky té paměti by mohlo být o trošku víc, 512 MB by se jistě hodilo, i když na běžné úkony to bude stačit. A tazatel by se měl ještě vyjádřit, jak s tím Excelem a Wordem - máte vlastní licenci z dřívějška? Nebo to chcete taky kupovat? - jsou dost drahé.

Na www.aukro.cz se dají koupit nová PC se zárukou od zhruba 5000 kč. Pokud jsi hodně nenáročný, tak by mohly stačit ( mojí dceři naprosto stačí FujitsuSiemens P3 600 MHz- před rokem koupené za 1800 kč). Jestli máš ale doma syna, tak tě brzy za takovou koupi prokleje. Relativně slušné a rozšiřitelné nové PC je sestavitelné za zhruba 10 000 kč- bez Microsoftího software. Počítal jsem zákl. desku pro AM2 s integrovanou grafikou, 512 MB DDR2, Athlonem 64 3000+ HDD Samsung 120 GB , skříň se zdrojem za cca 1600 kč a DVD vypalovačkou.

Starší použité počítače pro skromné uživatele se podle mě vyplatí kupovat do 3 max 4tisíc.
Doporučil bych ti nějaký Sempron 3200+ v provedení AM2, 512mb ram DDR2 667, 160giga seagate sata disk, deska s integrovanou vga kartou /zvukovka a síťovka je samozřejmostí/-hlavně volný pcie slot kdybys šel hrát hry...dvd vypalovačku a nějakou levnou case ale aby se ti líbila. Mělo by se to hýbat kolem 7-8tisíc. Pokud máš víc repro než dvě vyber základní desku tak, aby měla podporu 5+1 nebo 7+1kanálového zvuku.

Vcera som predal PC v konfiguracii:
Sempron 2800+
512MB 400MHz
HDD 80GB
FDD
Case 350W
Grafika integrovana
Mouse
Klaveska

9990 Sk s DPH.
Ak to preratame na CZk tak je to vyrazne mene. Takyto pc ti postacuje bohate na vsetko co si spominal. Takze uz len najst predajcu co ti ho zosmoli.