
Zapínaní neznáme stránky na PC
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, co mám dělat když při každém zapnutí PC se mi okamžitě spustí internet a naběhne mi tam nějaká neznáma stránka? Nejde jí nějak zablokovat nebo tak? Děkuji moc za kteroukoliv pomoc.
odspywarovat:
- spustit nepřehledné pidiokénko msconfig.exe a tam cosi hledat.
- lepší je report z adwcleaneru, pro zbabělce má rovnou funkci "clean".
- nejlepší je projít si seznam startup položek v ma autoruns, nebo codestuff starter.
omlouvam se ale nerozumím ani jedne možnosti, nejde to vysvětlit nějak pro (nejhloupější lidi na světě), nějak jednodušejc prostě kam mam vlezt nebo tak
Internet asi říkáš prohlížeči. Nejhloupější lidi si na takové věci zavolají ty méně hloupé, kteří si za to mnohdy nechají platit. Tak to na světě funguje a je to správné. Když nedokážeš ani spustit msconfig, co chceš jiného dělat? Taky můžeš změnit tu stránku v tom prohlížeči nebo rovnou odvirovat - odspywarovat.
odspywarovat:
poznáš něco z těch zkratek vlevo a překrývajících se sloupců?
zkouknout výpis a zamyslet se. kontroluje i doplňky v prohlížeči. klikat na čištění bez kontroly může jen lama největší.
autoruns se všemi možnými spustitelnými místy.
univerzální codestuff starter i pro kontrolu běžících procesů - ten je lepší na 32bit systémy.