BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
na antispywaru adwcleaner tě zajímá jeho log. pokud ti tlačítka scan a report připadají nepochopitelná, máš smůlu, jednodušší už to nebude.
srovnání s někdejším známým hijackthis: ten vypisoval cizí procesy, služby a nastavení, byl proto vhodný pro čistění pc i od různého kriplware instalovaného výrobci pc.
měl delší texty na tlačítkách, které byly pro laiky matoucí.
nejsem si jist, zada skutečně uměl zakázat vyznačené služby nebo doplňky v prohlížeči, na které report upozornil.
adwcleaner vypisuje jen položky, které mu případají podezřelé jako stopy po virech či spyware.
ještě co si pamatuju, kontrolu podezřelých naplánovaných úloh měl combofix. ale tam by ti opět chyběla čeština.
MBAM komunikuje česky, zkus ho napodobit.
superantispyware
free a češtinu má taky
Můžeš taky zkusit Junkware Removal Tool. Není sice česky, ale to ani není potřeba.
Stačí stáhnout a spustit.
Pokud chceš online hlídače, můžeš zkusit Microsoft Security Essentials. Je česky, jak je kvalitní - o tom se vedou spory. Mám jej v PC a ani o něm nevím.