Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem HP ProBook 4525s - problémy s GPU

Ahoj,

u notebooku HP ProBook 4525s se začala objevovat po nabíhání systému modrá smrt. V nouzovém režimu se neobjevuje, tam počítač funguje.
Po reinstalaci problém zmizel až do instalace ovladače GPU ATI, pak se začne chyba objevovat. Když ovladač odinstaluji, tak zase je vše v pořádku. Instaloval jsem ovladač, se kterým už notebook normálně fungoval. Znamená to, že je poškozený GPU?

Další problém je, že signál už jde jenom na externí monitor. Na displeji notebooku se už nic neobjevuje.
Bios jsem dál na default, ale pořád na displeji monitoru nic.

Odkade tahas ovladače GPU ATI?
Ovladace na grafiku su presne pisane na dany typ notebooku, treba tahat zo stranky vyrobcu notebooku, na presny typ a dany OS (vcetne 32/64-bit).

ATI (AMD)ako vyrobca GPU netusi ako ich chip zapracoval vyrobca HP do systemu, takze ovladac musi byt od vyrobcu notebooku.

Jsou stažené přímo ze stránek výrobce:
https://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/templa te.PAGE/public/psi/swdHome/?sp4ts.oid=4173724&spf_ p.tpst=swdMain&spf_p.prp_swdMain=wsrp-navigational State%3DswEnvOID%253D4052%257CswLang%253D%257Cacti on%253DlistDriver&javax.portlet.begCacheTok=com.vi gnette.cachetoken&javax.portlet.endCacheTok=com.vi gnette.cachetoken#Ovladač - Grafika

Už s tímto ovladačem notebook korektně pracoval půl roku. Teď už bohužel ne. :(

Jen mi není jasné, proč s přiřazeným ovladačem od Windows jede. To funguje grafika jenom v procesoru a ta ATI je bez ovladače deaktivovaná?

On Sun 27.4.2014 12:29:39 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\Minidump\042714-13728-01.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl+0x5D000)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80054C04E0, 0xFFFFF880011B6C58, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.
Google query: Microsoft Corporation VIDEO_TDR_ERROR

On Sun 27.4.2014 12:29:39 GMT your computer crashed
crash dump file: C:\Windows\memory.dmp
This was probably caused by the following module: dxgkrnl.sys (dxgkrnl!TdrResetFromTimeout+0x214)
Bugcheck code: 0x116 (0xFFFFFA80054C04E0, 0xFFFFF880011B6C58, 0x0, 0x2)
Error: VIDEO_TDR_ERROR
file path: C:\Windows\system32\drivers\dxgkrnl.sys
product: Microsoft® Windows® Operating System
company: Microsoft Corporation
description: DirectX Graphics Kernel
Bug check description: This indicates that an attempt to reset the display driver and recover from a timeout failed.
The crash took place in a standard Microsoft module. Your system configuration may be incorrect. Possibly this problem is caused by another driver on your system that cannot be identified at this time.
Google query: Microsoft Corporation VIDEO_TDR_ERROR

viz. log