Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Čím léčit tento virus?

http://www.novinky.cz/internet-a-pc/334762-podvodn ici-zkouseji-na-duverivce-novy-trik-s-tisicovymi-d luhy.html

Nedělám si srandu. Hodinu před tím, než se to objevilo na novinkách, to došlo do firmy. Odchytil jsem to na všech postižených PC a přes webmail pro jistotu smazal, kde jsem to našel. To bylo dopoledne.
A teď před chvílí, mi volal známý, který má problém s penězi, že si myslel, že je to nějaký vymahač a tu přílohu otevřel. Pak musel odjet ( vypnul PC ). Zatím jsem mu zakázal zapnout počítač. Dorazím tam někdy večer a chtěl bych být připraven. Zatím nemám kde vyzkoušet to na sobě. Soukromý nb leží doma. Z té firmy vím ( byl jsem u toho ), že Win7 se všemi aktualizacemi, aktuální Java a aktuální AVGIS, nezabrání stažení tohoto mailu i s přílohou do TB.

Až mi něco přijde od Bidana Mussina, tak to neotevřu! Dík za info...

S počítačem jsou na tom lidé stejně, jako když darují tříletému děcku nataženou gilotinu.
Namísto hluboké totality tady máme hlubokou počítačovou negramotnost.
A nejsem si jistý, co je horší.

Mě takové pi*oviny chodí už i na telefon. Prý dlužím 150 tisíc. Minulý email jsem musel zanechat na pospas dějinám (njn za ty roky jsem se naučil že si mám hlídat kam píšu svou email adresu)

„Přílohu, která obsahuje spustitelný soubor s koncovkou .exe by lidé v žádném případě neměli otevírat,“

To ešte stále existuje vo firmách e-mailový klient (server), antivírusová ochrana..., ktorý niečo také pustí?
Načo potom sú tie "debilné" štíty anti-neviem čo, ktoré majú zabrániť prijatiu prílohy *.exe ???

Nestačím sa čudovať...

Ono to není přímo exe, je to zazipovaný a nejdřív se to z toho zipu musí vybalit. Pokud člověk jen rozbalí ten zip a nespustí ten obsah, tak se to samo nespustí.
Poslal jsem to exe na virustotal a jen 4 antiviry to označily jako vir. Zbytek to měl za korektní soubor.

Tragédie taky je, že MS z nějakého záhadného důvodu defaultně skrývá přípony souborů...
To je hnus v kombinaci s hloupostí.