Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Upgrade sestavy

Ahoj, už delší dobu přemejšlím o rozsáhlejším upgradu a udělal jsem si takový náčrt. Momentálně mám i5-750 (LGA 1156) s Xig. Loki, HD 6670 a 300W zdroj (popřípadě se podívám na +12V větev). Z dosavadní sestavy bych využil 2 disky (WD Green a SG 7200 ot.), 4x 2GB DDR3 o frekvenci 666 MHz (1,5V) a DVD mechaniku a pokud by to mělo smysl, tak bych nechal dát i starou HD 6670 do CrossFireX s novou R9 270X. Zbytek nových komponent je v odkazu a zbývá v tom případě jen case (teď mám mini ATX s logem HP = k ničemu). Je možné toto zrealizovat? Díky za připomínky :-)

http://www.czc.cz/5eocd0m70qg7pbdfeq8p40lai4/sezna m

To je přeci jasné! Na jednom nejmenovaném webu jeden autor píše, že ATi(AMD) si kupují chudí studenti a jiné zoufalé socky!

Jinak, ač nízká pracovní frekvence toho čtyřjádra (odpovídá úsporným verzím novějších modelů CPU Intelu), pak to zase není až takové ořezávátko, začal bych:
- skříní - slušná skříň vydrží takřka do smrti, smrt ATX v dohledné době nepředpokládám. Ocel: Chieftec s dveřmi, Chieftec bez dveří Proč? Protože milimetrový plech a konzervativnost konstrukce a 300 mm dlouhou kartu tam také vrazíte. Hliník (slitina): LianLI
- zdroj - Seasonic vyšší produktové řady.
- GK také hned.

Upgrade ZD + CPU by mohl zatím chvilku počkat.
Vše ostatní nechat, ten Xigmatek také, je to kvalitní chladič s kvalitním retenčním mechanismem a ventilátor vždy můžete nahradit Noctuou.