Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Wifi - spojení dvou PC

Potřebuji propojit vzduchem dva PC (oba WinXP+SP2). Na 1PC je napojen router D-Link G664T a vzduchem by se měl spojit s 2PC,kde je USB karta D-Link G122.Proč se spojení nedaří je mi záhadou...jméno sítě souhlasí,kanál č.6 také,firewall je vypnutý - jak ve Win,tak na routeru,IP nastaveny,šifrování vypnuto,síla signálu vynikající a nejde ping ani z jedné strany...přitom karta G122 bezdrátovou síť najde a hrdě hlásí,že je připojena...jenom se pořád oba PC nevidí...co jsem ještě neošetřil?
Děkuji všem za podnětné připomínky.

1. zapni šifrování (alespoŇ WPA), když už jsi vypnul firewally
2. jakou adresu obdrží PC č.2 (s USB klientem - BTW USB klienty jsou ty největší shity co znám) - doufám, že sis IP adresu nenastavil sám? A jaká je adresa toho DSL+WIFI routeru?
3. pingneš si na IP routeru?

Na routeru jsem vypnul DHCP a (jak ses obával),nastavil jsem si adresy staticky sám.Router má 10.0.0.100 (původně 10.0.0.138).Ping nejde z PC2 (s USB klientem).Z PC1 na router v pohodě jde...spojení kabelem...USB karta hlásí že spojení s AP proběhlo OK,síla signálu vynikající,jen se pořád ty DVA PC přes nevidí...hlavně nejde ten ping...3-[

v prvom rade si skontroluj spravne ip masky a brany. router by ti mal ukazat aj zoznam asocioavanych klientov. pozri sa ci vidis pc ako asociovane. pokial je asociovane a mas spravne ip, masky a brany ping ti musi ist. ak ma router firewall tak ho vypni lebo icmp byva bohuzial standardne blokovane (neviem preco) ako bezpecnostne riziko.

Tak masky i brány jsou OK:Asociovaná je na routeru vidět jenom USB karta...ta druhá by tam snad ani být neměla...(klas.síťovka - kabelem do Wifi routeru),firewall vypnutý jak na routeru tak ve win a ping nic...jsem v koncích...restart všeho a zase nic...SÍŤOVKA USB NAJDE BEZDRÁTOVOU SÍŤ,PŘIPOJÍ SE...zdánlivě vše OK, ale kde nic tu nic...3-[3-[.Měli by přece být vidět v místech v síti ne?....

mam stejny problem se stejnym modemem a nevim co s tim mam doma celkem 6 PC ktere mam pripojene do site jak bez dratu tak i pomoci dratu a nefunguje :-/ celekem nevim co s tim jinak jsem s timto modemem bez problemu, jedna znama ma G684T a dela ji to taky tak nevim cim to je