Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kde hledat ovladače MB a GK

Dobrý den, mému známému někdo chytrý poradil, že má jednou za rok zformátovat systémový disk, že mu pak počítač pojede o mnoho rychleji. Jenže ten můj známý si neuvědomil, že nemá ke svému počítači žádná instalační CD s ovladači, a tak po nainstalování Win XP mu nefunguje integrovaná zvuková karta, grafika také jede v základním nastavení. Po otevření bedny jsem ze základní desky vyčetl pouze to, že je to deska od MSI, pod chladičem je nápis ETZ13 a u spodní hrany nápis N1996. Grafická karta by měla být nVidia NX6200TC-TD64E. Můžete mi prosím poradit, kde a jaké ovladače mám hledat a nainstalovat, aby počítač začal fungovat? Děkuji.

Stáhni, nainstaluj a spusť ten Everest ( je v češtině) a ten ti vypíše veškerý HW- je třeba znát alespoň chipset základní desky- nForce či VIA a pod.

Grafika má drivery tady ( musíš accept-přijmout licenci):
winxp_2k_93.71.html
Ovladače se jmenují ForceWare a jsou společné pro všechny nVidia grafiky GeForce. Když stáhneš verzi ovladačů International, budeš je mít česky, ale mají o 20 MB víc. Ovladače grafik bývají také často na CD/DVD z časopisů, např. CHIP, Level a pod.

Přátelé! Položil jsem si počítadlo na stůl a objevil jsem na základní desce tento nápis: K8N Neo3 - a to si myslím, že je ten správný název desky! Jenže když jsem zadal do vyhledávače toto označení, tak mi to našlo plno driverů a já opravdu nevím, který stáhnout. Můžete mi poradit, co a kde stáhnout, aby ta zvukovka(případně i USB a další věci) fungovaly? Nejsem znalý v angličtině - spíše odhaduji, co k čemu je. P.S. Grafika už funguje - pomohl driver na CD od Chipu. A ještě jsem objevil v PCI slotu TV kartu: Leadtec Winfast TV 2000 XP. Děkuji za jakoukoli radu.

Ved som ti pisal v prispevku hned nad tvojim ze co mas robit. Ovladace na cokolvek je najlepsie a najbezpecnejsie tahat zo stranok vyrobcu.
Tu mas priamo linku
http://www.msi.com.tw/program/support/download/dld/ spt_dld_detail.php?UID=642&kind=1
tam si klikni hore na download links - driver.

k TV karte je lepsie original CD ptz. na nom byvaju aj programy ktore zvycajne vyrobca na web nedava (kvoli autorskym pravam). Pre buducnost - stranky vyrobcu si najdes googlom (leadtek), na stranke leadtek.com si kliknes na drivers, a do okienka search zadas co hladas...
http://www.leadtek.com.tw/eng/support/download.asp? downlineid=67&downline=WINFAST%20TV2000XP%20GLOBAL

P.S. preco nema k tomu original CD? Aj keby kupil PC ako komplet tak k tomu musi dostat nejake CD na obnovenie WIn apod., ak nedostal tak nech sa ide stazovat tam kde to PC kupil ze nech mu k tomu okamzite daju CDcka (zrejme ich ale dostal a niekde ich zalozil, nie je to nejaka zena? (sorry zeny :)))

P.S.2. alebo na ceskych leadtek strankach produkty.php si klikni na to co presne mas, a potom hore na "ovladace"... Tahaj len tu poslednu verziu (navrchu), nemusis tahat vsetky 4 co su tam :-)
Mas tam potom aj link na tu aplikaciu o ktorej som pisal (Winfast PVR) ze ju zvycajne nedavaju na web, leadtek dal na web aj to, tak si ju mozes stiahnut...

Vysvětlím chybějící CD: Je to počítač 13-ti letého kluka, který ho dostal od svého táty, a jemu to sestavoval jeho známý, který mu k tomu nic nedal a už na sebe nemají spojení. K tomu odkazu na stránky MSI: http://www.msi.com.tw/program/support/download/dld/ spt_dld_detail.php?UID=642&kind=1 po stažení mně systém hlásí, že u souboru je neplatný archiv a nepodaří se mi ho otevřít. Oni tam něco píšou, že mám zablokovat pop-up okna, ale ty bych snad měl mít zablokované.

A co konkretne si stiahol (ktory presne subor) a cim sa to snazis rozbalit??
Nesmies to tahat cez ulozit ako, musis na to kliknut normalne lavou mysou a potom v dalsom okne si vybrat jeden zo serverov co tam je (US1, US2 apod)

P.S. ak ti to okno nejde otvorit tak si v prehliadaci povol javascript. Dementni cinania pouzili javascript. Alebo si pozri html zdrojak tej stranky a zadaj si tu adresu rucne (samozrejme ze viem ze chcem od teba nemozne :)))

Oni tam NAOPAK píšou, že nemáš blokovat pop-up okno. V tom oně je totiž nabídka na stažení těch ovladačů ze dvou umístění US.
Kromě stažení ze stránek výrobce je možné taky stahovat ze stránky nVidie ovladače chipsetu nForce4 pro AMD.
Ovladač zvukovky lze stáhnout také ze stránek Realteku