Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový PC cca 6 000,-Kč (hry/zálohy serveru/webu apod..)

Ahoj kamarádi z pc.poradna.net :)
Moje prosba o radu,nebo odkaz na nějaký web kdo mě poradí s níže uvedenou sestavou:

Procesor:
AMD A6-6420K Black Edition

(1600,-Kč)

RAM:
Kingston 4GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series

(900,-Kč)

Disk:
Seagate Barracuda 3TB, 3.5", 7200rpm, SATA/600, ST3000DM001
(nutnost je 3TB aby nějaký ten rok vydržel s místem :D ) bude citelně pomalejší oproti levnýmu 60GB SSD ?
(2700,-Kč)

Základní desku: nevím,hranice je max. 1 600Kč (klidně použitou)tak aby byla možnost taktovat procesor a GPU
třeba: http://aukro.cz/pc-komponenty-zakladni-desky-10074 6?a_enum%5B9903%5D%5B296%5D=296

Chladič s ventálátorem je:
http://www.czc.cz/arctic-cooling-freezer-7-pro-rev -2/67154/produkt?q-category-id=egsclee3hqi60aqnfu0 hd14cld
bedna,a zdroj 300W nejaký intel by měl stačit :)

Předem díky moc :) PC je spíše na Counter Strike 1.6 aby FPS bylo stále 100 :_) a podobné hry

Časem bych desku vyměnil,a šel do nějakého I7 2600k/2700k a nějaké libové grafice bohužel to momentálně nejde díky moc...

S "ášestkou" na CS se 100fps zapomeň. Je to samohrajkový APU. Mořské gatě nikdy. Prkno z aukra za šestnáct set? Čo si pipi? Za dvanáct stovek koupíš novou /ne GB/ kvalitní desku. Na chladič se vyser - stačí box.

mif díky moc za reakci a pomoc

S "ášestkou" na CS se 100fps zapomeň. (i kdybych měl 60fps....)A6 rád bych si zahrál naplno mafii 2 (bez sekání) apod... než když se mě to na plné detaily sekalo jako svin*ě na P4 3.00GHz 2MB cache

Přiznejme si že ta A6 je v ceně Pentium/Celeron/Athlon... tj. low end...

sleduji i tyto ale s cenou jsme úplně někde jinde:
AMD A10-6700 (velmi dobře je na alze hodnocená)
AMD A10-7850K Black Edition (tahle vypadá s podobným výkonem jako slušnější řady i5) ale ta cena...)
AMD Athlon X4 750K Black Edition (ten asi nebude o moc výkonější jak A6)a hlavně ta integrovaná grafika
AMD A10-5700

Prkno z aukra za šestnáct set? Čo si pipi? Za dvanáct stovek koupíš novou /ne GB/ kvalitní desku.
jedno od kuď je,stačí uvést odkaz.... sem na poradnu

Mořské gatě nikdy. //co je to ? :D

díky sambilionk

AMD A6-6420K Black Edition (byl první volbou)

Grafika AMD Radeon HD8670D opatřená 384 jádry já si myslím že je to silné GPU,prostě rád bych si při této ceně zahrál staré a starší hry na 100fps counter strike 1.6,minecraft,eurotruck simulator 2 apod....

podotýkám že starou grafiku mám: RADEON HD 4650 a ta určitě bude mnohonásobně slabší jak AMD Radeon HD8670D

neoras díky za reakci,to jsem velmi rád :) dnes třeba mám v PC Celeron D 3,20GHz... :D jsem trošku sběratel těch starých krámů a rád zatím se ptám,než to koupím :)

Ano to jsem rád
A6 HD8470D
A10 HD8670D (ta vypadá o mnoho výkonější)

Takže musím:
2x (dual slotech) tj. musí to být v dvouch slotech RAM:
Kingston 4GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series

díky sambilionk

takže tuto?:
msi-r7770-pmd1gd5-d339475.htm (cca 2100) bych mohl obchodáka ukecat :D :-)takže jestli je to nejlepší volba do 2500,-Kč asi to beru společně s tím dvoujádrem A6 :)

AMD Radeon HD 7770 ta asi bude výkonější jak AMD Radeon HD 7750 ?

http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/2 6100-srovnavaci-test-grafickych-karet-do-ctyr-tisi c?start=8

tady je z testu HD 7750
http://www.cnews.cz/recenze/test-grafiky-richlandu -radeon-hd-8670d-aneb-apu-amd-a10-6800k-v-akci/str ana/0/3

Takže takto:
AMD A6-6420K Black Edition
+
MSI R7770-PMD1GD5 (AMD Radeon HD 7770)

takže na 100fps cs 1.6 a podobné hry nebudou mít problém ? :)

Trošku mě zaujala spotřeba,proto jsem nejdřív koukal po těch integrovaných GPU procesorech,určitě to dá zdroj 300W :) ta HD 4650 bude asi větší žrout :)

Co dodat – vyšší takty, vyšší počet texturovacích jednotek a stream procesorů dělá své. Koresponduje s tím tedy vyšší výkon zhruba o 25-30% proti HD 7770. AMD Radeon R7 260X se dá koupit už od 3000,-Kč s daní a to je super cena, za to, co karta nabízí.

Mayhem,sambilionk díky,souhlasíte s tím výše ?

no koukám na ten disk http://www.softcom.cz/eshop/seagate-barracuda-7200 -3tb-3-5-hdd-sata-600-ncq-aft-7200rpm-64mb-cache_d 114800.html

Rozhraní Serial ATA 600
Rychlost řadiče 600 MB/s

takže to asi žádný význam nemá....
u levných disků typu Kingston SSD disk 60GB SSDNow V300 SATA3, 2.5'', 7mm
koukám na parametry:

Rozhraní Serial ATA 600
Platí pro všechny kapacity: 450MB/s čtení a 450MB/s zápis

ten SSD by musel být tak za 4k/5k 240/320GB to by asi pak mělo význam kupovat proti tomu krámu viz. nahoře 3TB :D

jinak to máme skoro spolu na 90% vyřešené díky moc,kdybych ti mohl s něčím pomoct tak napiš,poradně zde jsem už přispěl :)

Procesor CPU:
AMD FX-Series X6 FX-6350
(2799,-Kč)

Grafická karta:
Sapphire Radeon R7 260X OC 1GB DDR5, 11222-05-10G
(2 416 Kč)

Disk:
Seagate Barracuda 3TB, 3.5", 7200rpm, SATA/600, ST3000DM001
(2599,-Kč)

RAM:
Kingston 4GB DDR3 1866MHz CL10 HyperX Fury Red Series
(893,-Kč)

Základní deska:
ASUS M5A78L-M/USB3 - AMD 760G
(1296,-Kč)

************************************************** ************************************************** ***

FX-6350
Average CPU Mark
Last Price Change: $139.99

vs

FX-6300
Average CPU Mark
Last Price Change: $118.49 USD

Takto asi vypadá výše celá sestava někdo něco proti nebo je to v pořádku ???
Asi Grafickou kartu vezmu naposled,deska má integrovanou (musím trošku ušetřit)
Základní deska nemá PATA konektory na DVD mechaniky (to je bohužel dost problém mám 4 pod sebou...)