Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pouzivat FlashGet alebo nie? (Cydoor a miera nebezpecenstva)

prosim vas opat o radu.

mam uz dost dlho nainstalovany FlashGet a som s nim velmi spokojny. Pomerne rychly download a existuje vo free verzii. Doteraz som pouzivat verziu 1.68 a dnes som preinstaloval na 1.8.0.1002, ale...

...ale pri kazdej (pravidelnej) kontrole Spybot S&D mi v PC najde Cydoor (tusim tracker) a teraz som si vyguuglil, ze tento "darcek" mi vytvara na C:\windows\system32\Adcache zlozku a uklada si tam subory a preto ho Spybot detekuje ako skodlivinu. dalej som sa docital, ze posiela udaje o tom, co stahujem a podobne, co sa mi nepaci. stretol som sa aj s takym nazorom, ze program je sice na download kvalitny, ale plny spyware a otvara zadne dvierka pre rozne nakazy.

je to tak? mam pouzivat iny download manager? je hrozba realna? aky iny (podobne dobry a free[ziaden crack]) download manager?

dakujem za skusenosti a tipy...

loading...

FlashGet kdysi pouzival spyware. Pak nastoupily programy na odstranovani spyware a zacaly tim bojovat az histericky - viz napr. MS Antispyware, ktery automaticky mazal adresar FlashGet bez ohledu, co uvnitr bylo. Stacilo prejmenovat napr. MS Office na FlashGet a spustit tento skvostny nastroj.

Pak FlashGet presel na Freeware licenci. Pouzivam jej a problemy se spyware nemam.

na fore viry.cz sa tiez spominalo, ze to bolo domenou starsich verzii a v novsich, konkretne 1.6 a vyssie tento spyware uz neobsahuje, ale ja som mal problem prave s verziou v1.68. S novo instalovanou verziou este nemam skusenosti, tu zlozku v system32 este nevytvorila, uvidi sa...

k instalacii tolko, ze som neodinstaloval starsiu verziu, len som spustil instalaciu novej a bolo, prepisalo existujuce subory (bez reptania a pytania sa). ak bude robit problem aj 1.8 tak potom dam uninstal, precistim registre a dam cistu instalaciu 1.8.

Nezvolil jsi náhodou "shareurl service" při instalaci starší verze?
FlashGet odinstaluj, tu Adcache složku smaž a nainstaluj si nejnovější verzi z oficiálních stránek. FlashGet žádný spyware neobsahuje. Nevím, co dělá Google toolbar, nikdy jsem ho nedával instalovat.

Pro mě existuje jen jeden a původní download manager - wget (existuje port pro Windows). Bez reklamy, nezatěžuje systém, nemá hnusné GUI (všechny download manažery mají GUI ošklivé jak noc) a má jednoznačně nejvíce funkcí.

Co se týče Flash Getu, nepoužíval bych to i kdyby v tom žádné adware nebylo.

Ak mas spyware tak to nemusi byt od flashgetu, ale sa ti predsa moze nacitavat furt z internetu cez nejaku dieru Win apod.

BTW. Naco ti vobec je flashget? Pouzivat nejake nezmysly ktore vytvoria viac tahacich vlaken je nefer voci ostatnym stahovacom z daneho servera a zadruhe akurat si s tym mozes narobit problem ak napr. server posle namiesto dat nejaku error stranku tak budes mat namiesto spravnych dat nezmysly :-)
Cely zivot taham veci normalne (save link as...) a som spokojny nemam ziadne spyware ani flashget ani sa nemusim zaoberat nejakymi podobnymi nezmyslami.

Pouzivat nejake nezmysly ktore vytvoria viac tahacich vlaken je nefer voci ostatnym stahovacom z daneho servera

lebo ja som jediny, kto pouziva download manager? nezda sa mi ;-)
mam pomale pripojenie na internet a otestoval som si, ze mi to FlashGetom stahuje rychlejsie, obcas aj o 25-30%.

server posle namiesto dat nejaku error stranku tak budes mat namiesto spravnych dat nezmysly

este sa mi nestalo...

Cely zivot taham veci normalne

my ostatni "podvadzaci" ti za to dakujeme :-D

nemusim zaoberat nejakymi podobnymi nezmyslami

som si na 100% isty, ze si najdes ine nezmysly, ktorymi sa namiesto tychto zaoberas :-D

ale napriek tomu, dakujem za pripomienku.
p.s. ak budem mat normalne pripojenie (nie sucasne slabe wifi), porozmyslam o tom :))

Dakovat mi nemusis, urcite netaham nic zo serverov o ktore tu zrejme ide :-) Su v zivote aj krajsie veci ako nieco tahat :-D
Kedysi davno (6rokov dozadu alebo kolko) som nejaky download manager skusal neviem ci nahodou nie prave flashget, okrem toho ze to bolo ohavne, stalo sa mi aj to s errorom o com som pisal (cast suboru obsahovala namiesto dat nejaky error text :))) Samozrejme ze cely download manager letel okamzite z PC ani sa po nom nezaprasilo :-)

stalo sa mi aj to s errorom...cely download manager letel okamzite z PC ani sa po nom nezaprasilo

hm, zaujimave pravidlo, jeden error a dost :-D to potom nemozes byt uzivatel WinXP, za tym sa ale "prasilo" :-D

Su v zivote aj krajsie veci ako nieco tahat :-D

vdaka za filozoficku vsuvku :-D:beer:

dovtedy ma presviedcas, ze si nakoniec ten FG vyhodim ]:)

Ked nieco niekto taha napr. par hodin tak na konci chce mat spravne stiahnute data a nie nieco, co polepil nejaky manager z kusov, a keby si potom zistil ze cast stiahnuteho suboru je nespravna a musis to tahat znova (ale uz radsej bez managera) tak by si bol tiez tak nasraty ze by si to okamzite odinstaloval.

Ale ved tie managery nezvysia rychlost tvojej linky (to by musel byt nejaky carovny software), ale robia napr. to ze ak server z ktoreho tahas rozdeluje svoju rychlost na XY tahajucich pouzivatelov a download manager taha dve vlakna, akokeby si bol dvaja pouzivatelia, cim mas vyssiu rychlost vpodstate ak nestiha server alebo co vlastne ten flashget robi, ale ziaden SW nema sancu zvysit fyzicku rychlost tvojho pripojenia (ano mozte ma kamenovat viem ze sa daju niektore veci vo Win upravit aby sa vyuzivalo pripojenie optimalnejsie ale a) na to netreba ziaden flashget a b) neodporucam s takymi nastaveniami manipulovat).

so vsetkym co si napisal musim jedine suhlasit, ale mne aj o to ide, aby to rychlejsie stiahlo. obcas mam nevypocitatelne pripojenie a je den, ked funguje bez problemov, ale inokedy pada hodinu co hodinu a pri takom stahovani s holym FF by som mohol zacinat pri prerusenom downloade od zaciatku... :-) tak preto

pridam sa aj ja
osobne pouzivam DAP a som s nim spokojny...
nepotrebujem zaplnat disky od rana do vecera ako to robia niektori bagristi...
ide mi len o to ze ked uz nieco potrebujem stiahnut nech to prejde cim skor a potom dalej na sieti nezavadzam
ked potrebujem nieco vacsie taham zasadne rano ked na sieti nikto nie je (ti co su online uz aj tak nevnimaju :-D)
celkom ma prekvapilo a potesilo ked som s DAP sosol 3dmark06 za 6 a pol minuty
myslim ze ked s tym neobmedzujete inych mozete to vyuzivat s kludnym svedomim

k download manazerom vseobecne.
ako lokalny isp ich nemam rad a to z niekolkych dovodov.
1. nevidim absolutne ziadny dovod ich pouzivat hlavne na kvalitnych linkach. argument o spadnuti spojenia neobstoji, pretoze download manazer opery vie nadviazat na spadnute spojenie uz odvtedy co ju poznam.
2. vyvaranie multithreadovych vlakien nie je fer voci ostatnym na zdielanej linke. niektore shapre totizto rozdeluju rychlost podla poctu vlakien cize ak ma jedna ip 10 vlakien a druha 1 tak sa rychlost bude delit 10:1 a nie 1:1 ako by to malo byt. toto sa da obist napr vytvorenim triedy pre kazdu ip zvlast s tym ze zdielat sa bude parent trieda
3. mnozstvo spywaru a pod veci ktore dane softy casto obsahuju
4. zasieranie servera...mutlithreadove pc zvysuju zataz servera az niekolkonasobne prave vytvaranim dalsich a dalsich spojeni
5. nicenie wifi spojeni...prave wifi su na pocty vlakien haklive a dvaja blbi stahovaci dokazu zabit skoro akekolvek ap ked sa im neshapuje aj pocet spojeni napr. takze si treba uvedomit ze multithreadom skodime nielen druhym ale aj sami sebe

mam sa zacat hanbit? :-[ o takychto suvislostiach som nevedel. ale napriek tomu, u mna sa o ziadnej "kvalitnej linke" bavit nemozeme (koniec-koncov, na mojho isp som sa stazoval uz v inom threade)

ale je na povazenie, ci je ulohou uzivatela internetovej sluzby, starat sa o to, aby "nezasieral server". proste je tu ta moznost pouzivat download manager (a je to legalne), tak preco nie?

aj ked viem, ze to ma aj moralny rozmer a internet by sa mal pouzivat ohladuplne a s rozumom (odkazujem vsetkym, co chatuju :-D a stahuju porno :x:)

Nemůžu si FlashGet vynachválit, jak za schopnosti, tak za spolehlivost,
ale hlavně, že si pamatuje komplet všechny soubory, co jsem si za necelé
4 roky od nainstalování stáhnul, takže mi ušetří spoustu času
( který případně strávím hledáním na starých CD ) :)). Jasně, že se nevyhne
ve vzácných případech omylům, ale klady silně převažují.

to fleg : Měly by mě potíže poskytovatele připojení zajímat,
obzvláště když o nich věděl dávno předtím, než začal své služby prodávat ?

ja to riesim jednoducho. uzivatel ktory po upozorneni neznizi pocet vlakien na pozadovany pocet je osekavany do takej miery zesi to nabuduce rozmyslim.
nehovoriac o tom ze p2p je zakazane v zmluve ale potichu mnou tolerovane. kvoli wifi sak musim trvat na restrikciach nakolko vacsina zakaznikov bezi vzduchom a nie po kabelazi.

toto nie je o moralke ale o fupku. fupkom teraz nemyslim nezmyselne datove limity ale ferove spravanie sa uzivatelov voci sebe.
obycajne apecko zvykne zacat lagovat uz pri partisicoch spojeni. ja naozaj nevidim dovod aby ostatni "trpeli" na ukor inych. ono paradoxom je ze ti co najviac zasieraju siet sa stazuju ako prvy ked im to iste spravi niekto iny. ked sa niekto sprava ako hovado neviem co sa cuduje ked to zacne robit aj niekto iny.
metalicka siet sa da tiez pekne vyfloodovat a nemusi to byt ziaden umyselny flooder ale staci par "nadsencov" a switche idu do kytek.
firemne zalezitosti si tu neriesim. snazim sa len vysvetlit ako to funguje v praxi.

ci je ulohou uzivatela internetovej sluzby, starat sa o to, aby "nezasieral server"

ved ten server pouzivas aj ty, ty z neho tahas data, tak si kazdy narobte aspon 100 stahovacich vlaken nech ten server skape a potom budete tahat prd :-)
Navyse tahat viac vlaknami ak je server rychly ja mam pomalu linku (napr. ktosi tu pisal ze ide cez dialup) je totalny nezmysel.

Ohledně Opery:
stávalo se mi občas, že mi Opera "vyresetovala" přenos - prostě přenášený soubor, nebo načítanou stránku "smázla" a načetla znovu. Při prohlížení stránek to tak nevadí, ale když jsem stahoval celé CD UBUNTU a Opera mi provedla reset přenosu asi po 180MB, tak to dost zamrzí, když mám jen 512kb lajnu a denní limit (FUP) jen 400MB denně, pak mi spadne rychlost na 128kb (většinou ještě níže).
V poslední verzi Opery 9.10 jsem to zatím nezpozoroval.

Pokud jde o FlashGet - mám verzi 1.73 a na základě tohoto threadu jsem projel PC AdAwarem a našel mi taky "Cydoor". Tak nevím, jak se k tomu postavit. Smazat ten cydoor?

Inac ten Cydoor asi len zobrazuje reklamy, ak bezi ten flashget alebo co, nezobrazuje ten flashget nejake reklamy?
http://www.symantec.com/security_response/writeup.j sp?docid=2003-080115-1112-99&tabid=2

P.S: v kazdom pripade ak nechces pripadnu reklamu (ktora moze byt vyberana aj napr. na zaklade toho co tahas apod) tak by som to radsej odinstaloval flashget vcetne Cydooru a pouzil nieco normalnejsie, googli skus wget alebo co to pisali vyssie apod.

Softpedia guarantees that FlashGet 1.8.0.1002 is 100% FREE, which means it is a freeware product (both for personal and commercial use) that does not contain any form of malware, including but not limited to: spyware, viruses, trojans and backdoors.

This software product was tested thoroughly and was found absolutely clean, therefore it can be installed with no concern by any computer user.However, it should be noted that this product will be retested periodically and the award may be withdrawn, so you should check back on this page from time to time.

http://www.softpedia.com/progDownload/FlashGet--Fin al-Download-2155.html

nejlépe z posledního odkazu "RO".

PhDr. Petr Šmolka
* Co je paranoia?
Paranoia je psychická porucha vyznačující se bludy vztahovačnosti, podezíravosti nebo žárlivosti při plném zachování intelektu. V obecné mluvě se užívá i jako označení pro projevy nadměrné podezíravosti či žárlivosti, aniž by musely být doprovázeny bludy.

detail.php

Tak jsem ji nainstalil, FlashGet spustil (i když jsem zatím nic nestahoval) a projel AdAwarem - nic nenašel. Uvidíme v budoucnu.

Podotázka pro všechny:
Jde FlasGet použít pro stahování z RapidShare? A odpovídám si vlastní zkušeností, že ne. Na to se musí použít RapGet, nebo tak něco.... Je to tak?