Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s osazením procesoru AMD Athlon místo AMD Duron

Zdravim všechny potřebuju nutně poradit právě sem si přinesl amd athlon xp 2200+ barton teď mam durona 1800mhz no když je vyměnim tak s athlonem mi nenajedou vyndovs jenom v rohu bliká "bílá čarká" mam ho osadit a reinstalovat wokna nebo co s tim díky moc za radu
[mod]Změna předmětu, původně "procesor". (karel)[/mod]

Athlon 2200+ NENÍ Barton ale Thoroughbred, a běhá na FSB 133. Pokud by měl jádro Barton, prodával a hlásil by se (alespoň v některých programech třeba CPU-Z, při POSTu nemusí) jako Thorton. Pod tím jménem se prodávaly kusy kde nešla celá L2 (jen256K) nebo nezvládly FSB166. Ověř si to na webu AMD. Pokud nabíhá na FSB133(266) je v pořádku.

sorry nemyslel sem to zle, že jste nechápali.(podle přízpěvků se to všem zdálo nějaký divný ...) Díky janíkovi za vysvětlení bohužel nenabíhá ani na 133 takže jak sem přepokládal není v pořádku a proto jde co nejdříve zpět. Nashle a co nejméně podbných a jiných problémů

ano dostanu jen ty windows3-[ jo a taky sem je zkoušel reinstalovat naběhlo zakl zjišťování konfigurace, pak sem instnu sata ovladč no a když mělo probíhat spouštění windows zatuhnul a to je konec::)

Front Side Bus Speed : 2x 133MHz (266MHz data rate)
Total Memory : 512MB DDR-SDRAM
Memory Bus Speed : 2x 199MHz (398MHz data rate)

Podle toho soudím že máš v BIOSu nastavený jiný takt paměti a CPU, zkus jej dát na 133(266MHz).
Další možnost je půjčit si IDE disk a zkusit instalaci na něj.