Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MS SQL server, uživatel a heslo?

Jedná se o součást XP Embedded Studia, kdy se instaluje i (omezený) MS SQL Server.

Mám skript .vbs, který se dokáže k tomuto SQL serveru připojit, ale vyžaduje uživatelské jméno a heslo. Tento server se však instaluje jako součást Studia a žádný uživatel (SQL serveru) ani heslo se při instalaci nezadává (opravdu!).

Dá se nějak ten uživatel a potřebný heslo "vyšpekulovat"? Hledal jsem na netu, hledal jsem v registrech a nenašel jsem nic.

Za každou pomoc děkuji.

Pavel

Mám nainštalované Visual Studio 2005, ale "trial" mi skončil a nejako ma to nechytá, takže pôjde preč, ale toto chcem napísať:

Odkedy som ho nainštaloval a zadám v TC cestu k počítaču v sieti, či už s názvom (cd\\msx) alebo IP, tak pýta na klientskom počítači tiež heslo. Skúsim som zvedavý.

Setup od MSDE vygeneruje při instalaci heslo uživatele "sa". Je logické, že nějaký přístup k serveru musel MS ponechat, takže přístup bude přes NTLM autentikaci - NT přihlášení do Windows. Jak už tu padlo, default mají přístup uživatelé ze skupiny Administrators.

Vyzkoušej si přístup přes utilitu "isql.exe". Jakmile budeš přihlášený na serveru, můžeš povolit SQL server autentikaci, zresetovat hesla uživatelů a použít svůj skript.