Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Malo miesta na disku

Ahojte,

mám jeden problém. Stále mi píše v že mám málo miesta na disku C. V PC mám 2 HDD jeden SSD 64GB (C:) na systém a druhý 2TB (E:) na dáta a programy a tak. Väčšinu programov mám taktiež nainštalovaných na E:, na C: mam len také ako napr. prehliadač, office, adobe reader atď, nič veľké. Chcem sa však opýtať, načo sú na systémovom disku v priečinkoch "Program files" a "Program files (x86)" zložky "Common files" tie zaberajú mega veľa miesta + v používateľoch je priečinok "AppData", ktorý je hidenutý. Tento tiež zaberá mega veľa miesta, vyše 10GB. Pritom na C: je taktisto nejaká hidenutý priečinok "ProgramData". Neviem či môýem niečo z toho odstrániť alebo nie?

Ďalšia vec, čo sa mi zdá čudné, jeden deň mám voľné napr. 3GB na C:-čku, na druhy deň chcem nainštalovať na E: nejaký program, čo má napri 400MB a nedovolí mi to lebo mi vypíše, že na C: je 0MB voľného miesta, neviem čo s tým má C: keď to inštalujem na E: a prečo by to malo zaberať nejaké miesto na C:. Ďalšia vec, kde sa doprčic podeli tie 3GB zo včera, ked ten program ma iba 400MB a pritom mam nastavene, že aj "Downloads" teda priečinok kam mi všetko sťahuje, je na E:. Viete mi pls poradiť čo s tým? Už som z toho normálne zúfalý. Môže to byť dôvod aj občasného zamrznutia PC? doteraz mi to nikdy nerobilo a naschval som si poskladal taky PC aby mi nesekal.

Mimochodom, ak je to potrebné a niečo to ovplyvní, moja zostava je: Intel Core i7-3770K, 16GB RAM, 64GB SSD, 2TB HDD, nVIDIA GTX460 1GG a Windows 8.1

Ďakujem za odpovede.

U SSD mas mit pro delsi zivotnost okolo 20% volneho mista.

Ne Common Files nemaz, jsou tam data k nekterym programum.

AppData jsou data aplikací jak je patrno z nazvu, takze taky nemazat.

Rozdily jsou zpusobeny Tempy, Cache atp.

64GB SSD je proste malo, holt budes muset i programy jako prohlizec, office preinstalovat na druhy disk, taky si smaz tempy nebo si kup vetsi disk.

jj..kupu noveho disku uz dlhsie zvazujem, len momentalne nemam na to prachy. Je to moje prve SSDcko, tak som proste nevedel, myslel som, že tam dam len system a bude to stacit, ale som sa prepocital nejako. Ok tie tempy najdem kde? a ako zistim ktore programy su nainstalovane na C a ktore na E?

Ten ma cca 11GB a z toho je 10GB to "AppData". V podstate nic ine tam nemam, vsetky data mam na E:. A ked presuniem ten uzivatelsky profil, tak sa to neprejaví napr. na štarte PC? to by som velmi nechcel, alebo celkovo na reakciach PC?

Rozumim tomu, ze chces nechat data na SSD kvuli rychlosti, ale nejak nechapu, jak to chces resit, kdyz mas maly disk, proste si kup vetsi nebo se holt budes muset smirit s tim, ze neco pujde pomaleji.

Temp je v tvem profilu, sam vidis kolik ti zabira AppData, atd.

Ktere programy mas na C: a na E: musis taky vedet ty sam. Tady neni co pomoct, proste dostan co pujde na druhy disk a tim si uvolni nejake misto a zaroven stradej na vetsi SSD, kdyz ho musis mit.

uff..tak do tohto sa mi nechce :D to si radsej nasetrim na vacsi disk :D isto by som nieco posral :D to čistenie spúšťam sem tam, ok..indexaciu vypnem. musim nieco vygooglit, ako zistit co je nainstalovane na C: a co na E:, preco inak maju v tych "program files" priecinky aj programy nainstalovane na E:?

64 GB pre System nie malo ak je vsetko dobre nastavene.
1. Presunut na iny disk alebo vypnut swap - pravy klik na tento PC - Vlastnosti - rozsirene sys. nastavenia - spresnenie - Vykon nastavenie - Spresnenie - Virtualna pamat - zmenit - bud vypnut alebo pouzit vlastne nastavenia t.j. 0 velkost na disku C a nastavit si velkost aku potrebuje te na disku E - restart
2. Presunutie zakladny Tempov - totozny postup ako je nap. vyssie ale namiesto vykon nastavenie date premenne prostredia - a prestavite hodnotu Temp aj TMP z disku C na disk E vo Vasom pripade - restart
3. zminimalizujte velkost Ochrany systemu - totozny postup ako je nap. vyssie ale namiesto vykon nastavenie date Ochrana systemu - konfiguravat a posuvnik dajte na minimum + odstrante vsetky zbytocne body obnovy
4. precistit system, t.j. odinstalovat programy, ktore nepotrebujete a odporucam pouzietie nasledovnych 2 utilit:
Wise Disk Cleaner - http://www.wisecleaner.com/wisediskcleanerfree.htm l - po nainstalovani - redukcia systemu a tam zaskrtnite jazykove casti OS, ktore nepozivate + zalohy instalatorov s upadatami pre aktualizacie OS + tie veci, ktore tam uz zaskrtnute budu a dajte odstranit
BleachBit - windows - po nainštalovaní choďte do úpravy-nastavenia-zaškrtnite Pravidelne overovať..., skuška nových beta..., stiahnutie a od..., chvýľu počkajte kým si natiahne všetky potrebné info, potom zaškrtnite všetky políčka okrem hesiel z prehliadacov a postovych klientov a dajte vycistit

dalsie kroky na optimalizaciu by boli u Vas pracne, lebo sa vykonavaju na cistom systeme.