Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sifrovanie komunikacie pri remote desktop?

Zdravim, chcem sa spytat ako je mozne v systeme Win2003 server zasifrovat vzdialenu komunikaciu. Ide mi to, ze mam povoleny pristup pre jedneho uzivatela z vonku na moj server cez vzdialenu plochu, ale je to bez sifrovania, da sa tato komunikacia zasifrovat? dakujem...

RDP spojení je samo o sobě šifrované celkem silnou šifrou (platí pro RDP v5.1 a vyšší), nastavení se děje na serveru v administrativní konzoli spojení remote desktopu.

Jinak pro ještě větší bezpečnost samozřejmě doporučuju použít další zabezpečení v podobě VPN, ať už OpenVPN nebo IPsec.