Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde rozjet netbook

Ahoj, dostal se mi do ruky netbook Toshiba NB500-111 - po zmáčknutí spouštěcího tlačítka najede Toshiba obrazovka s nabídkou Biosu, pak obrazovka zčerná s chvilku bliká v levém horním rohu kurzor, pak je zase chvíli jen černo. Buď zůstane obraz černý (no spíše lehce našedlý) a nebo vyjede nabídka, ať se vybere systém, který chci rozjet (je tam jen WIN 7) a nebo možnost diagnostiky systému. Když zmáčknu na rozjetí win, tak opět obrazovka zčerná a nic se neděje.
Zkusila jsem tu diagnostiku, na 99% se to seklo a nešlo s ntb nic dělat, jen natvrdo vypnout.
Nicméně diagnostika celou dobu hlásila, že zatím nenašla žádný problém

Tak nevím, co s tím - zda mám zkusit vytvořit bootovatelnou flash a zkusit systém přeinstalovat, či zkusit na flasch dát nějaký linux - co myslíte?
Nebo je v háji HDD?

Majitel mi sdělil, že občas rozjet ntb jde, mě se to po cca 10 pokusech nepodařilo ani jednou.

win 7 starter
ntb je starý něco málo přes dva roky

Mám ještě jeden dotaz - jelikož nemám instalační medium, tak kde sehnat daný win? Jak jsem četla na netu, i když ho někde stáhnu a mám origo klíč, tak to legální asi není :-(
V linuxu jsem zjistila, že je na disku HDD recovery, ale nemám nejmenší tušení, jak se do něj dostat a donutit ho něco dělat, když se PC nerozjede....

nastavit ten recovery oddíl jako aktivní, některým z "ultimate boot cd", které obsahují partition manager.
pak zkusit spustit recovery.
pokud se obnova podaří, bude pak třeba vrátit active (bootovací) atribut zpět prvnímu oddílu disku.

ale nejdřív:

tak linux mě v pohodě do obsahu disku pustil, tak bych řekla, že v disku problém nebude....

pak je poškozený bootloader - buď v samostatném 100mb oddílu nebo v adresáři \boot
nebo je přepsán master boot record - virem nebo nějakou starou verzí. obnova se dělá po bootu z instalačního dvd, oprava je hned vlevo dole na úvodní obrazovce.