Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze spustit OS

Dobrý den, mam jistý problém, z mě neznámého důvodu mi nejde spustit OS(win 7 64bit), nic jsem s ním neprováděl, nehrabal jsem se v něm a vcelku moc věcí neinstaloval. Problém se projevuje takto: Při zapnutí PC se objeví běžná spouštěcí obrazovka a při objevování win loga se PC najednou restartuje, objeví se obrazovka s možnostmi spuštění systému (nouzový režim-normální, se sítí a s příkazovým řádkem, načtení poslední konfigurace a běžné spuštění) ať zvolím jakoukoliv možnost postup se opakuje, nevyskočí žádná chybová hláška, prostě nic. Tak jsem zkusil opravu systému z instalačního CD ale bez úspěchu, jak to vidím nezbývá mi nic jiného než přeinstalování OS a v tom tkví moje hlavní otázka, na disk mam bohužel jen jeden oddíl a pokud vím je tu možnost při instalaci OS zvolit možnost zachovat části předchozího systému ale nevím co přesně se zachová a co ne, taky bych se chtěl zeptat pokud tato možnost znamená že se všechny soubory(jde hlavně o filmy a písničky) na disku zachovají jestli je možné vytvořit při instalaci dva oddíly a při tom ty soubory zachovat, je mi jasné že jednoduší by bylo vše zazálohovat na externí médium ale žádné (krom 250GB HDD z notebooku který je teď v počítači, který ale nestačí) nemám. Ještě bych dodal že všechny soubory z postiženého HDD jsou dostupné a podle HD Tune je disk naprosto v pořádku. Děkuji moc za odpověď.

Aha tak to pardon, hledal jsem to v rychlosti, nějaké doporučení jo a váš postu bohužel nezafungoval, problém je tu stále a také jsem se snažil najít v BIOSU vypnutí restartu ale nějak jsem to nenašel zkusím ještě ten druhý postup a pak se na to asi vyprdnu a reinstaluju to, myslim že je to vhodnější něž snažit se to opravit, zvlášť když pořádně nevim co dělám, to bych to nakonec mohl ještě víc zku*vit

To se tady nenajde jediný člověk který by mu řekl, aby si ve svém zájmu zazálohoval data a teprve pak se v tom hrabal?
Dneska opravdu radí kde kdo ... zajímala by mě statistika místního osazenstva ztrát dat z titulu vlastní "blbosti".

Pro tazatele - na nic nečekej a obstarej si možnost zálohy!

Všem moc děkuji za rady ale nic nepomohlo, možná je to tím že jsem to udělal špatně (což je asi nejpravděpodobnější) nebo jsem svůj problém popsal špatně, ať tak či onak radši než se v tom hrabat víc a víc, odnesu to někam do servisu a nebo si od někoho pučím externí HDD, zazálohuju a reinstaluju. Ještě jednou moc děkuji, můžete zamknout.