Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Mám 3 PC,internet jede,síť ne...

Internet od UPC,router:Micronet SP888BP. IP adresa na všech :automaticky DHCP.
1.PC-XP Home IP:192.168.2.100
2.PC-XP PRO IP:192.168.2.100
3.PC-XP PRO IP:192.168.2.101
Problém je v tom,že když přepíšu ručně u PC 1nebo2, 100vku na 102,103 atd.,přestane fungovat internet na PC kde jsem IP přepsal.
Se stejnou IP na PC1 a PC2 se nevidí v síti. Poradí mi někdo ?

Proboha!!

nech tam DHCP, pak si něco přečti o sítích a TCP a nakonec se věnuj bohapustému konfigurování TCP/IP na počítačích. Víš vůbec co děláš a proč to děláš, nebo máš jen dnes "den, kdy rozvrtám všechno co funguje"?

A co máš vlastně za problém?

no a nenapadá tě, že máš třeba problém s tím PC a že router je v tom nevinně?

zkusil jsi nechat zapnuté DHCP na routeru i na stanicích, restartovat jej, postupně zapínat jednotlivá PC a u každého spustit příkazy ipconfig /release a ipconfig /renew a jít spustit další PC??

Tiše předpokládám, žes předtím nedělal kejkle s MAC adresami (např. že máš připojení k netu, kde se registruje MAC adresa a před nedávnem jsi ten router ještě neměl ale měl jsi 2 PC (speciálně PC1 a PC2), která jsi u toho netu střídal)

Pletes si WAN a LAN (za NATem). Ve WAN takhle:

IP address assigned by your ISP: 172.1.1.254
Subnet Mask : 255.255.0.0
Service Provider Gateway Address : 172.1.1.1
Nutno zadat DNS

Pro LAN nastav IP routeru napr. 192.168.1.1, SM 255.255.255.0 a The Gateway acts as DHCP Server (nebo podobne) na "Disabled".

Na vsech PC pak vypni DHCP a nastav: GW 192.168.1.1, SM 255.255.255.0, IP 192.168.1.x (x jako dalsi "ciselko" v poradi za routerem) a DNS (ktere jsi neuvedl).

mife, ale tímhle se přece problém nevyřeší, jen ho "odsuneš na vedlejší kolej"...

nehledě na to, že mi přijde opravdu nehumánní (samozřejmě v ohledu na tebe ;-) a na redundanci informací a úsilí zbytečně vynaložené) neustále vysvětlovat, jak funguje TCP/IP na LAN, když je toho plný internet.

Omlouvám se spletl jsem se při kopírování.

IP address assigned by your Service Provider : 172.1.1.1
Subnet Mask : 255.255.0.0
Service Provider Gateway Address : 172.1.1.254

A Domain Name System (DNS) server is like an index of IP Addresses and Web Addresses. If you type a Web address into your browser, such as www.broadbandrouter.com, a DNS server will find that name in its index and find the matching IP address. Most ISPs provide a DNS server for speed and convenience. Since your Service Provider may connect you to the Internet through dynamic IP settings, it is likely that the DNS server IP Address is also provided dynamically. However, if there is a DNS server that you would rather use, you need to specify the IP Address of that DNS server. The primary DNS will be used for domain name access first, in case the primary DNS access failures, the secondary DNS will be used.
Has your Internet service provider given you a DNS address?

Domain Name Server (DNS) Address : prázdné
Secondary DNS Address (optional) : prázdné

LAN Settings

You can enable the Broadband router's DHCP server to dynamically allocate IP Addresses to your LAN client PCs. The broadband router must have an IP Address for the Local Area Network.

LAN IP
IP Address : 192.168.2.1
IP Subnet Mask : 255.255.255.0
802.1d Spanning Tree : disabled
DHCP Server : enabled

Lease Time : Forever
DHCP Server
Start IP : 192.168.2.100
End IP : 192.168.2.200
Domain Name :

C:\Documents and Settings\xxx>ipconfig/all

Konfigurace protokolu IP systému Windows

Název hostitele . . . . . . . . . : xxx
Primární přípona DNS. . . . . . . :
Typ uzlu . . . . . . . . . . . . : neznámý
Povoleno směrování IP . . . . . . : Ne
WINS Proxy povoleno . . . . . . . : Ne

Adaptér sítě Ethernet Připojení k místní síti:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : 00-00-B4-87-C3-6C
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ano
Automatická konfigurace povolena : Ano
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : 192.168.2.100
Maska podsítě . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::200:b4ff:fe87:c36c%4
Výchozí brána . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Server DHCP . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
Servery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.2.1
fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
Zapůjčeno . . . . . . . . . . . . : 10. ledna 2007 19:32:57
Zápůjčka vyprší . . . . . . . . . : 23. prosince 1938 16:18:48

Toto mám na PC1 a nevím jak to dostat príč.

Adaptér pro tunelové připojení Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF-FF
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::ffff:ffff:fffd%5
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Adaptér pro tunelové připojení Automatic Tunneling Pseudo-Interface:

Přípona DNS podle připojení . . . :
Popis . . . . . . . . . . . . . . : Automatic Tunneling Pseudo-Interface

Fyzická Adresa. . . . . . . . . . : C0-A8-02-64
Protokol DHCP povolen . . . . . . : Ne
Adresa IP . . . . . . . . . . . . : fe80::5efe:192.168.2.100%2
Výchozí brána . . . . . . . . . . :
Servery DNS . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1
fec0:0:0:ffff::2%1
fec0:0:0:ffff::3%1
NetBIOS nad TCP/IP. . . . . . . . : zakázáno

Chceš dostať preč to "Teredo", alebo zastaviť jeho následky. Mne sa to prejavilo neustálym tokom dát do siete internetu. za 24 hodín to malo trafic cca 100 Mb, čo je za mesiac bezmála 3 Giga.
Zastavil som to zrušením služby "IPv6 Helper Service".
V slovenskom XP to má cestu: štart-technická podpora-system administration-nástroje-system configuration utility-otvoriť pomôcku konfigurácie systému-služby-odznačiť IPv6 Helper Service-použiť-reštart XP.

Toto jsem udělal:tak šup, předělat, reboot routeru, na každém PC projet ipconfigy (/release a /renew) a mělo by to fachat.
A pořád mám na 1.a 2. PC stejnou IP 192.168.2.100

Když otevřu Počítače v síti a kliknu na PC2,vyskočí upozornění:Položka\\PC2 neni přístupná.Zřejmě nemáte
dostatečná oprávnění pro přístup k této položce.Obraťte se na správce servru a ověřte oprávnění.
cesta v síti nebyla nalezena.Přitom zdílím na všech PC stejně.

Vypni DHCP na routeru a zadej si toto na TCP/IP protocol ve vlastnostech sitovky
priklad:

1PC)
IP : 192.168.0.1
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru
2PC)
IP : 192.168.0.2
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru
3PC)
IP : 192.168.0.3
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru

to je vse. Tu adresu routeru dej co mas ty, to co jsem napsal je jen priklad.

Na routru mám vypnout DHCP taky?

router obsahuje dhcp server (dá se vypnout). na stanicích běží ve windows služba dhcp klient, která z dhcp serveru získá síťové nastavení. jedno bez druhého nemá smysl.
buď necháš nastavení routeru a vlastnosti protokolu tcp/ip na síťových kartách ať se nastaví před dhcp dobře samy, nebo víš co děláš a nastavíš to ručně. inspirace třeba tu: nat
ale drbat se s tím 2 dny, které člověk může strávit užitečněji v hospodě nebo stahováním porna se zvířátky?

jinak ten tvůj "Teredo Tunneling Pseudo-Interface" mě děsí, zruš toto síťové připojení.
pokud je to nějaká služba, najdi ji přes start - spustit - msconfig - služby, a vypni ji.

Nesedím u toho 2 dny,chodím taky do práce.Tuneling jsem zrušil.
nastavil jsem to podlr"vira" a stejně to nejede!
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru ( tady jsem dal skutečně adresu routeru.)
2PC)
IP : 192.168.0.2
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru
3PC)
IP : 192.168.0.3
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.1.1 // adresa routeru

Prostuduji ještě nat

Mněl jsem to tak,ale stejně jsem se nedostal z PC1 na PC
Maska se tam dolní sama automaticky.
IP : 192.168.2.2
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.2.1 // adresa mého routru
2PC)
IP : 192.168.2.3
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.2.1
3PC)
IP : 192.168.2.4
SM : 255.255.255.0
GW : 192.168.2.1

Ping mezi PC1 a PC3 vykazuje 100% ztrátu,ale oba jsou v síti a já je na 100% ovládám.Z PC1 otvírám,uravuju,
mažu,std. v PC3 a naopak. PC1 na PC2 a naopak se nedostanu! Z PC3 do PC2a PC1 ping 100%ztráta,ale z PC3 ovládám oba (1a2) v pohodě ! Problém mám z PC1 na PC2 aopačně.

Stručne: Všechny pingi 100% ztráta.
Z PC3 ovládám PC1 a PC2
Z PC2 ovládám pouze PC3
Z PC1 Ovládám pouze PC3

Firewall vypnut na VŠEM. Pořad nic.
PC 1 a 2 : Položka\\PC2 neni přístupná.Zřejmě nemáte
dostatečná oprávnění pro přístup k této položce.Obraťte se na správce servru a ověřte oprávnění.
cesta v síti nebyla nalezena.Přitom zdílím na všech PC stejně.

Udělal jsem podle Tvé rady.

Stručne: Ping mezi PC které jsem ovládal i před tím(100%ztráta)po spuštění fixu : 0% ztráta.Stále je na dvou
PC stejná IP.Když ji změním manuálně,situace se nemění.
Vyskakuje hláška : Položka\\PC2 neni přístupná.Zřejmě nemáte
dostatečná oprávnění pro přístup k této položce.Obraťte se na správce servru a ověřte oprávnění.
cesta v síti nebyla nalezena. Přitom zdílím na všech PC stejně.
Z PC3 ovládám PC1 a PC2
Z PC2 ovládám pouze PC3
Z PC1 Ovládám pouze PC3

Je to pro mne těžké ! Všem se OMLOUVÁM ! Sem tak BLBEJ ! Nepamatuju se kdy a proč jsem tak udělal.

V Správci zarízení / Network Adres jsem zaškrtnul : Není k dispozici.Všechno je OK.Síť funguje!

JEŠTĚ JEDNOU SE OMLOUVÁM !