Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš: žere sýr nebo ne?

Žere myš domácí, prostě normální myš sýr nebo ne? Otec tvrdí, že úspěšně chytá na chalupě myši právě na tvrdej sýr. Já zase četl nějaký články o tom, že sýr se v přirozeným prostředí myší nikdy nevyskytoval a že se mu vyhýbají.

Jak je to u vás? :-)

Pavel

Teda precetl jsem si odpovedi a mam k tomu jednu poznamku. Mysi nechytat do pasticky ale na lopatu :!:

Nam jednou na podzim vlitla do chalupy mys a nechtela ven, tak jsem vzal lopatu a kdyz vybehla s podskrine, tak jsem naprahnul a .......
(Krev byla i na stenach.) :x:

Já bych se k takovým věcem raději takto veřejně nedoznával.

Až se dostanou k veslu Zelení, bude utracení myši kvalifikováno jako vražda a ubití lopatou téže považováno za přitěžující okolnost spáchanou formou použití zbraně provedeného navíc zvlášť trýznivým a zavrženíhodným způsobem. Dostanete nejméně 20 let a bude se o Vás hovořit jako o lopatovém vrahovi a v Blesku budou rozhovory s heparinovým Zelenkou, který bude tvrdit, že on by takto myšičce nikdy ublížit nemohl .....

Ja bych to tak spatne nevidel, doufam, ze zeleni se do vlady nedostanou (respektive sice v ni jsou, ale doufam, ze jen na par tydnu). Takze zatim se tech ekoteroristu nebojim.

Sice Amiky nemusim, ale v tomhle jsou pred Evropou hodne vepredu, protoze v Americe muzes vyrazit s lopatou po komkoli kdo prekroci prah tveho domu nepozvan, coz je pripad i te mysi, nebot ja ji nezval. Bohuzel ale v Evrope musis zlodejovi syru (nebo chleba ?) ho pripravit na zlatym podnosem, jinak pujdes do vezeni. Ach jo. :.(

Můj tata používá s do pastiček kousek tvrdýho salámu - Vysočina. Vydží tam relativně dlouho, než splesniví a dobře voní, tak to myš naláká. Ale jeden tatův známej prej s obrovským úspěchem používá sušený rajčata a myši po tom jdou jak divý.