Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Myš: žere sýr nebo ne?

Žere myš domácí, prostě normální myš sýr nebo ne? Otec tvrdí, že úspěšně chytá na chalupě myši právě na tvrdej sýr. Já zase četl nějaký články o tom, že sýr se v přirozeným prostředí myší nikdy nevyskytoval a že se mu vyhýbají.

Jak je to u vás? :-)

Pavel

Pavel, vidím, že odvezové otázky, od banovaného kolegu nám tu chýbať nebudú. Mám spustený MV2Player a ten mi prekrýval Firefox a videl som len názov otázky. Prvé, čo ma napadlo bolo, to je určite Pavel. Ale neber to ako urážku, pretože na názve som sa dobre pobavil a potom som si uvedomil, že ani ja neviem kvalifikovane odpovedať. Ale spomenul som si na Montyho Jacka zo seriálu Chip & Dale, ktorý keď len zacítil syr bol ochotný priateľov nechať v nebezpečenstve. Ach tie detské časy. Ale rozprávky zbieram a občas si rád pozriem dodnes. Naposledy to bola Rodinka Úžasných.

No a ešte dodatok. Človek pôvodne nie je mäsožravec, ale vlastne plodožravec (teda aspoň tak som počul), takže zelenina a ovocie to istí, ale vidíš, na čo všetko sa tí hladoši naučili, bryndzové halušky, francúzske zemiaky, koláčiky...:-p

Srovnáváš mě s Mirkem nebo TIPem? To se fakt mám :-)

Nojo, v pohádkách je to jasný, ale v reálu se lidi neshodnou na tom, jak to je. Jsem četl pár článků, kde tvrdí: myši to voní ale nezakousne se ani náhodou. Otec tvrdí: myši se chatají nejlíp na sýr. Tak nevím...

Pavel

S T.I.Pom nie, za tým neBANujeme. Neber to v zlom. Občas mám aj ja chuť napísať niečo v podobnom štýle. Ale ja už som známy tým, že stačí keď dám odpoveď je to brané v podobnom štýle, hoci niekedy sa ešte riadne snažím, aby to blbo nevyznelo. Viď SQL analyzér.

To mas ale nejako naopak, podla napr. Human clovek (homo sapiens) je od zakladu vsezravec, a niektori vedci tvrdia ze je vpodstate len masozravec a ze "plody" zacal jest az ked ich zacal pestovat. :-)
Most biologists agree humans are omnivorous. A minority believes they are an anatomically carnivorous species, and have started using agriculture (non-animal based) foodstuffs only recently.
No ale co vedec to nazor, ja sa nehadam a je mi to jedno :-)

Neviděl jsi Toma a Jerryho? Nejlepší pochoutka pro Jerryho je sejra.

Léty jsem vypozoroval, že myš sejra žere a chytí se na něj i do pasti. Nesmí to bejt rozblemclej taveňák ale tvrdej sejr, jinak pastička nesklapne - pro vyšší účinnost doporučuju návnadu přivázat režnou nití. Sice máme doma kočku, ale ta je přežraná a tlustá, myší jí nechutnají a je mrcha líná je honit. Tak myši lovím já. Do pasti se mi chytla na sejr a dokonce i na hrušku. Myši s chutí žerou molitan, hadry, hlízy od jiřin, prkna, polystyrén, noviny atd...

Žiju na venkově, na okraji vísky. Kolem baráku mám širé lány. Myši lovím permanentně, protože jak jsem předeslal, kočky jsou přežraný a tlustý, že by neuštvaly a nechytly ani šneka. Myši dělíme na myš domácí, má dlouhej vocas a na hraboše polního s krátkým. V zimě (letos teda ještě ne) se myši stahujou do baráku a když jsou hladový, tak zežerou všecko. Je fakt, že na hnízdo rozemelou i nestravitelný předměty. Všude nas*erou a smrdějí. Každou chvíli se doma někde na stole nebo na skříni ozve řev: "Jéééé mýýýýýýýýýýýš, chyť jííííí" a tak jdu do boje. Potkany střílím pistolí, medvědi se zatím neobjevili :)).

Jé, to je jako u nás doma. Jak začne podzim, je třeba důkladně zavírat dveře, neb ty mrchy hledají kudy vklouznout. To by se člověk divil jaká škvírka jim stačí. A pak přesně jak popisuješ: "Jé táto, zase je tady ta svině! Koukej ji urychleně zabít!" Nejhorší je v noci štrachot okolo postele3-[. Já preferuji pastičky (není nad slastný pocit při sklapnutí ve 2 v noci a pískot oběti).

Apropó, čím zamazáváš vystřílené důlky ve zdi když netrefíš? ;-)

Jó, psi jsou prasata. Jen tak namátkou si vybavuji, že náš pes, když byl štěně, sežral několik bot (návštěva odešla v pantoflích a silně rozladěna), rohožku, roli prdelpapíru, zahradní hadici, úmělohmotnou konev na zlejvání. Teď už mu naštěstí zbyly chutě jen na ty hovna.

No,
ona ta hovna, dělají to v přírodě i jiní tvorové v rámci dokonalého využití obsažených nestrávených živin plus k tomu nějaká ta střevní mikroflóra. Tuším že to provozují i lidoopi.
Takový pes když to slupne ne parkovišti u benzínky při krátké zastávce a ještě se v tom vyválí.... to je pak další jízda s ním v autě dost naho*no.
Dokonce jsem někde viděl zmínku o stejném využití téhož materiálu lidmi v době hladomoru,ti si to snad ale tepelně upravili. Mám pocit, ze ta zmínka byla v některém čísle 21 století.(vnitřní příloha) Ruku do ohně bych za to nedal.
... potkan nevím jestli žere beton, ale když je třeba, tak ho prohlodá.
Má li myš hlad,sýr ji neurazí.

Myši prý sýr nesnášejí, milují čokoládu

Nalákat myš na sýr je stejná bláhovost jako přilákat ježka na jablko. Drobní hlodavci totiž sýr nemají rádi, naopak nepohrdnou kouskem rohlíku. A tvůrci pohádek budou muset podle britských odborníků napříště počítat s tím, že spojení myš a sýr je nesmysl. Naopak mnohem raději své hlodáky zakousnou do sladkého dortíku nebo čokolády než do cihly voňavého eidamu.

Myším totiž chutnají veškeré potraviny obsahující cukry, ať už ty jednoduché ve formě glukózy, fruktózy či sacharózy - řepného cukru, tak ve formě polysacharidů - mezi nimi škrobů. Na sacharidy jsou bohaté především obiloviny a sladkosti. Sýr naopak obsahuje jen malé množství mléčného cukru - laktózy.

Vědci z Manchester Metropolitan University tvrdí, že sýrová posedlost myší je stejný mýtus jako ježci s jablíčky a hruškami na svých bodlinách.

Zatímco ježci jako hmyzožravci by na bílkoviny bohatým sýrem nepohrdli, myši naopak dávají přednost na cukry bohatému ovoci, obilovinám a cukrovinkám. Vědci z Anglie prokázali, že myši dokonce odmítají pozřít potraviny, které po sýru jen voní či chutnají a ve skutečnosti ho neobsahují.

'Lidé předpokládají, že myši mají rády sýr. Jenže myši se na Zemi vyvíjely, aniž nějaký sýr a jemu podobné látky znaly. Tito hlodavci reagují silně na vůni, strukturu a chuť potravy, sýr je něco, co se v jejich přirozeném prostředí nevyskytuje, a proto se mu vyhýbají,' tvrdí přední britský etolog David Holmes.

Teda precetl jsem si odpovedi a mam k tomu jednu poznamku. Mysi nechytat do pasticky ale na lopatu :!:

Nam jednou na podzim vlitla do chalupy mys a nechtela ven, tak jsem vzal lopatu a kdyz vybehla s podskrine, tak jsem naprahnul a .......
(Krev byla i na stenach.) :x:

Já bych se k takovým věcem raději takto veřejně nedoznával.

Až se dostanou k veslu Zelení, bude utracení myši kvalifikováno jako vražda a ubití lopatou téže považováno za přitěžující okolnost spáchanou formou použití zbraně provedeného navíc zvlášť trýznivým a zavrženíhodným způsobem. Dostanete nejméně 20 let a bude se o Vás hovořit jako o lopatovém vrahovi a v Blesku budou rozhovory s heparinovým Zelenkou, který bude tvrdit, že on by takto myšičce nikdy ublížit nemohl .....

Jacku, já jsem sice reagoval na Redmarxe, ale Váš případ je téměř identický.

Až budete trestně stíhán za brutální čin vůči chráněné myši (zrušení Temelína, ochranu hlodavců a zařazení pantoflí mezi zakázané bojové prostředky mají již Zelení ve volebním programu), jedinou Vaší šanci bude soudem ustanovený znalec z oboru soudního lékařství, odvětví psychiatrie. Ten vystoupí s tvrzením, že jste submisivní jedinec žijící celý život pod pantoflem a Váš útok proti poškozenému zvířátku byl veden právě tímto předmětem, čímž došlo k dekompenzaci prostřednictvím symbolu.

Z uvedeného vyplývá, že byste se mohl vejít do 10 let odnětí svobody s možností podmíněného propuštění z výkonu trestu po jeho dvou třetinách, což znamená, že v rozmezí let 2013-2015 už byste mohl být zpátky tady na Poradně.

....zahlazoval jsem veškeré stopy.

Spálil jste ten pantofel? Jestli Vám najdou myší DNA ve vzorku jeho podrážky, jste ztracen.

Pokud máte sklony k rafinovanému jednání, doporučoval bych spálit i ten druhý. Pokud nejste schopen se s ním rozloučit, připravte si předem alibi ohledně jeho existence. Obvyklá výmluva dvounohých majitelů jednoho pantofle je založena na tvrzení, že je k němu váže úzké citové pouto anebo že si jej nechávají pro případ, kdyby v důsledku nemoci či úrazu přišli o nohu (v této souvislosti abstrahujme od problému pravá/levá a možnosti ztráty obou končetin).

Ja bych to tak spatne nevidel, doufam, ze zeleni se do vlady nedostanou (respektive sice v ni jsou, ale doufam, ze jen na par tydnu). Takze zatim se tech ekoteroristu nebojim.

Sice Amiky nemusim, ale v tomhle jsou pred Evropou hodne vepredu, protoze v Americe muzes vyrazit s lopatou po komkoli kdo prekroci prah tveho domu nepozvan, coz je pripad i te mysi, nebot ja ji nezval. Bohuzel ale v Evrope musis zlodejovi syru (nebo chleba ?) ho pripravit na zlatym podnosem, jinak pujdes do vezeni. Ach jo. :.(

Můj tata používá s do pastiček kousek tvrdýho salámu - Vysočina. Vydží tam relativně dlouho, než splesniví a dobře voní, tak to myš naláká. Ale jeden tatův známej prej s obrovským úspěchem používá sušený rajčata a myši po tom jdou jak divý.