Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký switch s POE pro OpenStage 20?

Do nové administrativní budovy se předpokládají telefony Siemens OpenStage 15 nebo 20 ( zapojují se po ethernetu do voip karty v ústředně ). Celkem jich bude 10 - 12. Chtěli bychom je napájet přes POE. Otázka je jaký switch bychom měli do racku dát?
Po dlouhém telefonování u Siemensu jsem se na čísle 26606 a 4 trojky dozvěděl, že to mají být switche s POE třídy 2 s LLPMET. A když jsem se ptal na konkrátní typ, tak chlapík doporučil Cisco 3560, což jak jsem později zjistil stojí okolo 100 000,-.

Neznáte někdo něco 12-ti portového a levnějšího?

Davat Cisco POE na vop telefony? Hadzat perly sviniam.
Ale ked na to mate...
Ja by som to spavil ak je miesto v racku, ze kazdy telefon ma zvlast POE, alebo ked nie tak hocijaky POE switch. Kedze ide o telefony ziadny prudky manazment tam nie je treba, cize nemanazovatelny switch alebo specialny POE injektor.
Oproti Cisco rieseniu je tam usetrenie o jeden rad minimalne.