Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem WinXP boot z druhýho disku

Nejsem amatér a něco umím, ale na tohle se zeptám.

Když mám XP na prvním fyzickým disku, ten odpojím a nainstaluju XP na druhej fyzickej (USB), půjdou potom nabootovat ty druhý WinXP i z toho prvního fyzickýho, aniž by nastaly zmatky se jmény disků (oddílů)? Tuším, že tohle asi nepůjde...

Pavel

Jde o to, že ten druhej je výměnnej (usb disk) a abych nemusel pro bootování z něj lézt do BIOSu a měnit pořadí disků, přidal bych do boot.ini toho prvního odkaz na ten druhej a nabootoval z prvního do nabídky OS a pak vybral OS z toho druhýho.

Pavel

to by mohlo ist
podla mna to cele zavisi od toho ako dokaze doska detekovat ten USB disk
ale este som neriesil situaciu ked je ponuka OS z roznych diskov len z particii (pripadne chybanie disku by ale problem nemusel spravit)
treba skusit

EDIT: daj obidva disky do pc natvrdo sprav si prepinac napajania s tym ze moze ist len jeden disk vsetko bude C a svet bude krasny :-D

Předpokládejme že pokud to bios notebooku bude zvládat tak se to bude chovat jako normální dva disky. Bios určuje pořadí bootování ne písmeno disku. Písmeno disku je u XP definováno v registrech viz http://www.opc.unas.cz/view.php?cisloclanku=2003121 401. Pokud máš na prvním (první=podle bootování v biosu) disku XP multiboot a přes něj začneš zavádět windows z druhého disku je přiřazení písmen závislé na tom co mají dané druhé windows v registrech. Není to tedy automatické přiřazování jako kdysi v dosu (napřed přimární oddíly disků jako C a D potom logické)

Ten první disk na kterém budeš mít multiboot se bude jevit jako přidaný s písmenem vyšším než C. Doporučuji mu radši sebrat písmenko - ať zbytečně nezavazí a nemate. Také po zkušenostech se snažím mít při instalaci zaplých co nejméně disků - například takový blbá čtečka karet /např. kombinovaná s FDD mechanikou/ dovede posunout písmeno systémového disku....čili nejspíš to nainstalovat na ntb disk a potom zastrčit náhradní a ntb disk raději vypnout /jinak se může stát že ten minihd dostane nafurt jiný písmenko než C/